Mekik oyası örnekleri

-

mekik-oyasi-ornekleri-2
Merhabalar herkese. Bugün sizlere mekik oyası modellerinden bahsedeceğim. Yapımı iğne oyası kadar zahmetli olan mekik oyaları günümüzde az yapılıyor. Yazma kenarı, havlu kenarı ya da eşarp süslemelerinde kullanılabilir mekik oyaları.
Sizlerle paylaşacağım bu modelleri annem yapıyor. Ben denemiştim ama yapamadım, gerçekten zahmetli çünkü. Annem küçük yaşlarda başlamış ve devam ediyor mekik oyası yapmaya. Kimi zaman yemeniye yapıyor, kimi zaman oyasını yapıp isteğe göre sipariş alıyor. Marifetli annenin bir kızı olarak ben de iğne oyası yapıyorum, mekiği annem yapıyor. İşte sizlere farklı farklı mekik oyası modelleri. Bazıları büyük bazıları ise küçük. Annemin yaptığı mekik oylarını ben de farklı alanlarda kullanıyorum.

mekik-oyasi-cicek-modelleri

mekik-oyasi-modelleri

mekik-oyasi-ornekleri-8

mekik-oyasi-ornekleri-9

mekik-oyasi-ornekleri-10

mekik-oyasi-ornekleri-11

mekik-oyasi-ornekleri-12

mekik-oyasi-ornekleri-13

mekik-oyasi-ornekleri

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
stargirl

Daha küçükken başladım haroşa öğrenmeye,zaman geçti,ortaokulda lif örmeyi öğrendim,çeşitli ürünler yaptım liften,meslek lisesinde sanayi nakış bölümünü okudum,ve daha çok şey öğrendim,zaman geçti evde olmama rağmen hiçbir kurs görmeyerek kendimi geliştirdim, şimdi ise her türlü el işinden keçe, nakış, iğne oyası, dikiş, aksesuar,takı ve daha yaptığım bir sürü el işi beni bugünlere getirdi.....

3 yorum gelmiş

Bir Cevap Yazın