Osmanlı temalı dijital resimler

-

osmanli-temali-dijital-resim-ornekleri-2
Osmanlı temalı dijital resim çalışmalarımdan bazılar. Elli saati aşkın bir zaman zarfında yaptığım çalışmalarımdan biri. Konusunun Osmanlı olması, ne kadar geniş yelpaze içinde dar karakterlerin özeliklerini işlemek zor olsa da ortaya bir şeyler çıkmıyor değil. Belki digital konulu platformun olmaması ama konu başlığı resim olması açısından burada paylaşım yapabilmemi sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Fakat digital resmin diğer tuval üzeri yağlı boya ya da akrilik boya ya da ne bileyim schoeller sulu boya kağıdına suluboya ya da pastel tekniği gibi diğer resim alanı ve malzemeler gibi görünmese de inanın ki bu teknik hepsinden zor ve zamanın içine aldığı ve beslediği en zor teknik….

Başka başka resim konu başlığı altında  tek tek atmaktansa diğer resimlerimi toplu  atayım dedim saygılar….

osmanli-temali-dijital-resim-ornekleri-3

osmanli-temali-dijital-resim-ornekleri-4

osmanli-temali-dijital-resim-ornekleri-5

osmanli-temali-dijital-resim-ornekleri-7

osmanli-temali-dijital-resim-ornekleri-8

osmanli-temali-dijital-resim-ornekleri-88

osmanli-temali-dijital-resim-ornekleri

dijital-resim-ornekleri-22

dijital-resim-ornekleri-44

4 yorum gelmiş

  1. elinize, gözünüze sağlık. yayına alırken biraz arada kaldık gerçekten, kapsam dışı mı diye. ama madem resim kategorimiz var, o zaman neden olmasın dedik. harika olmuşlar.

  2. Gerçekten güzel çalışmalar özellikle digital art ve illustrasyon çalışmaların hayranıyım. Ne kadar zor olduğunu en yakınlarımdan da biliyorum.Ülkemizde de son dönem de güzel atılımlar var. Ve bu gurur verici. Denis Zilber’in çalışmalarına mutlaka göz atmışsınızdır. Her çalışmasına ayrı hayranım. Alttan 4.gür sakallı çalışmanız gerçekten takdire şayan. Ellerinize emeğinize sabrınıza sağlık. Başarılarınızın devamını dilerim.

  3. çok teşekkür ederim sağolun berenicemindunyasi … Evet Denis Zilber illüstrasyon anlamında tarzı bakımından diğerlerinden çok çok önde bir sanatçı, müthiş… Benim özellik Dünya çapında tanınmış Türk sanatçılarına hayranlığım vardır Özellikle Kerem Beyit gibi dünyaca tanınan sanatçılarımız var çok şükür, Sözümona biz de çizelim diyoruz fakat LA MÜMKÜN…:D
    Alttan döndüncü sakallı dediğiniz çalışmamın adı BARBAR en son bir yıl önce çizmistim kalemi bıraktığım zaman çizdiğim son resim oydu…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

1983 Elazığ doğumluyum. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik mezunuyum.