Peri’den Açıklamalı Hamur Kabartmalı Anahtarlık-Faturalık

-
MARİFETLİ PERİ
MARİFETLİ PERİ

Yine hamur kabartmalı bir çalışmamla karşınızdayım. Daha önce de nasıl yapıldığı çok sorulduğundan, bu sefer yapım aşamalarının fotoğraflarını da ekledim.

MARİFETLİ PERİ
MARİFETLİ PERİ

İlk önce zemini zımparalayıp kırık beyaza boyadım. Daha sonra inci beyazı ile poşet doku çalıştım.

MARİFETLİ PERİ
MARİFETLİ PERİ

Havayla kuruyan model hamurunu merdaneyle açtım ve lazer çıktısını aldığım dekupaj kağıdından kestiğim anahtarları dekupaj tutkalıyla hamura yapıştırdım. Üzerinden merdaneyle geçip iyice yapışmasını sağladım.

MARİFETLİ PERİ
MARİFETLİ PERİ

Sonra kretuvar yardımıyla anahtarları kenarlarından düzgünce keserek çıkardım. Yerlerini ayarlayıp yapıştırdım. Daha sonra üzerine dekupaj tutkalı sürerek resimleri korumaya aldım. En son olarak su bazlı vernikle vernikledim.

MARİFETLİ PERİ
MARİFETLİ PERİ

Bazı anahtarları dantelle birbirine bağlayarak yapıştırdım. Daha detaylı bilgi için lütfen bloguma buyurun:)Anahtar resimlerini buradan daha fazlasını ise DEKUPAJ RESİMLERİ blogumuzdan bulabilirsiniz.

13 yorum gelmiş

  1. Minihobi, çok teşekkür ederim:)Nalan’ım, çok şekersin:) Teşekkür ederim.Ecerce, çok teşekkür ederim:)Çelebi’cim, çok teşekkür ederim:)

  2. çok güzel olmuş ellerine sağlık, bende 3 er milim büyük keserek kalıbını çıkardığım dekupaj kağıdının önce her iki yüzüne dekupaj tutkalı sürüyorum ve kurumasını bekliyorum sonra kenarlarını esneterek bombelik kazandırıyorum ki alltaki kalıba tam olarak otursun ve kenarlarından beyaz hamurlar görünmesin :)) uğraştırıyor tabii :))

  3. Noblesse, çok teşekkür ederim:)Alanay, çok teşekkür ederim:)Güneşedoğru, hamurun görünmesi beni rahatsız etmiyor. Zemin de beyaz olduğu için belki. Gerçi renkli yüzeylerde de hamuru renklendirebiliyoruz. Bir de keserken kretuvarı eğik tutarak kesince de hamur daha az görünüyor. Ya da daha çok titizlenenler için kestikten sonra, kenarları tekrar inceltilebilir. Bunlar da ek bilgi olsun yapmak isteyenlere…Sen de epeyce uğraşıyormuşsun:) Bu yüzden yaptığın güzellikler ortada zaten kendini gösteriyor…Çok teşekkür ederim.

  4. Güneşedoğru, küçük ve girintili çıkıntılı resimlerde bu şekilde yapman işini kolaylaştıracaktır. Kolay gelsin:)Sevgiler…

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Marifetli Peri