Peynir kutusundan minyatür ev yapayım :)

-

minyatür ev yapayım,ama bi kuruş masraf yapmadan :)hem de şu peynir kutusundan:)

kapı ve pencereleri,mum ışığında ısıttığım bıçakla kolayca açıvereyim :)

pencerenin ahşap kısımlarını ince dallarla yapayım..

şerit şerit kesilmiş gazete kağıtlarını un-su karışımıyla ıslatıp,bu evin etrafına sarayım..

kutunun kendi kapağını tepesine yapıştırayım…

bir parça köpük (strafor) alıp,ısıtılmış bıçakla üzerine kiremit desenleri çizeyim ve bunu çatı olarak yapıştırayım…(straforu ateşte kızdırılmış bıçakla çok düzgün kesebilirsiniz)

şu eski ruj,evin bacası olsun…

evet…artık boyanmaya hazır :)

sulu-guvaj-ahşap boyası, ne bulursam önüme toplayıp başlıyorum boyamaya :)

oy oy oy fena da olmamış di mi? :)

46 yorum gelmiş

 1. Evet perde,saksı çiçekler gibi detaylar da olsun :)Çok açıklayıcı anlatmışsın Figen abla sağol ,çatı için başka fikir var mı ?

 2. Çok şirin ..Benimde aklıma ilk kapı önü çiçekler geldi..Kutunun kenarı müsait bişiler sıkıştırmaya..Ellerinize sağlık.

 3. alya nurten torum diyor ki;ya bu minyatür ev yarışmasının yazısı çıktı mı?kim yazcaktı yazıyı.

  yazı daha çıkmadı. nazesen yazacaktı ama ses seda yok…

 4. aaa beğenmişsiniz canlar…çok teşekkürler ediyorum…sağolun yaa :)))maniacgeneralciğim kağıt hamurunun tarifi:suda bir kaç gün bekletilmiş gazete kağıdı parçalarını sıkarız.didikl didik didikleriz.suyla kaynatılmış nişasta bulamacına karıştırır yoğururuz…bu şahane bir kağıt hamuru olur..bununla biblolar yapılır…ama burada kullanmadım kağıt hamurunu…sadece gazete parçalarını yapıştırdım üzerine…mtnaz11ciğim,mavisofracığım,gunesedogrucuğum,adadeniziciğim,LiLanineviciğim,peerfelixciğim,PARESciğim,Durucancığım,sari melekciğim,teşekkürler :)madlordcuğum perdeleri yok,haklısın..ben acaba içine ampul filan mı koysam diye düşünüp,oralardan ışıklar çıksın diye şeyettiydim..ama yapamadım henüz :)))alya nurten torumcuğum,her türlü maket ev yarışmasına açığım,hazır bekliyorum..yani bir ışık bekliyorum saldırmak için :))))))zelihaemirciğim ben acaba bundan gece lambası olur mu diye şöyle bi düşünmüştüm müsait bir zamanda ışık düzeneği şeyedicem :)))hobimciğim,çatı için kozalak parçaları da yapıştırabilirdim..o sonradan aklıma geldiğinde artık ev bitmişti :)))tülaycığım,kurs arkadaşım,komşum,dostum… hoşgeldin,şeref verdin :)ben hepinizi çok seviyom :)))çok teşekkürler ediyorummmm :)))

 5. sevgili Figenciğim Bimden bende bu Aknaz peynirlerinden aldıydım bi sırası önceleri iyiydi sonra bozdular peynirleri sevmedim almıyorum artık yalınız kutuları tutuyordum bazen içlerine çocuklarının küçük arabalarını falan depoluyodum şimdi bu peynir kutularını değerlendir mi diyosun sabah sabah beni fena dürttün oğlanlarımıda alim yanıma ben inşata başlim en iyisi:)

 6. her biriniz ne kadar tatlısınız yaa :))))cabamcığım senin saksılar da muhteşem olmuş valla…subatkahvesiciğim hadi sen de yap,sonra birlikte evcilik oynarız :))))hepinize teşekkürler ediyorum canlar :)))

 7. ben zaten artık bişey alırken önce ambalajına bakıyor ve,-acaba ambalajından ne yapabilirim?diye düşünüyorum :)))) hi hi hi

 8. abla be çok sigara içiyorsun az azaltmaya çalış, bide hep bimden mi alışveriş yapıyorsun poşetler bim, dost paketleri, aknaz peynir:))

 9. Muhteşem bir geri dönüşüm.Ellerinize tasarımınıza sağlık.Ama ben, o ev de çiçeklerle,ağaçlarla dolu bahçe istiyorum.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

iki çocuk ve bir köpek annesi.. tiyatro eğitmeni.. yaşlı..çok yaşlı....