Polimer kilden minyatür pizza

-

polimer-kilden-minyatur-pizza
Polimer kil, minyatür tasarımlar için mükemmel bir malzeme. Biçimlendirilmesi diğer malzemelere göre daha kolay oluyor. Piyasada farklı özelliklerde ve markalarda hamurlar var; fimo, cernit, sculpey vs. Size ille de bir marka ismi önermeyeceğim. Kolayca bulabileceğiniz herhangi bir polimer kil hamuru ile bu minyatür tasarımı yapabilirsiniz. Hatta yeni başlıyor iseniz tam teşekküllü biçimlendirme malzemelerine ve ebeşuar setlerine de ihtiyacınız yok. Elinizin altında bulunan bıçak ve kesme aletleriyle, merdanelerle de başlayabilirsiniz. Önemli olan biçimlendirebilmek, kullanılan alet edevatın pek de önemi yok.

Burada sizinle polimer kilden minyatür pizza yapımı deneyimimi paylaşacağım. Ben bu çalışmada renkli polimer kil kullandım, ancak tek renk, beyaz gibi bir renk alıp sonradan da renklendirebilirsiniz. Ama sonradan renklendirme daha çok emek isteyen bir iş bu tür çalışmalarda. Özellikle minyatür çalışmalarda boyama yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Renkli polimer killeri yoğurarak, açarak ve biçimlendirerek pizza görüntümüzü oluşturuyoruz, sonra pişiriyor ve vernik sürüyoruz. Çalışmamız pişmeden önceki kısımlarda renklendirilecekse toz pastel boya kullanıyoruz, piştikten sonra renklendirilecek yerler için ise akrilik boya kullanıyoruz. Vernik ille de şart değil, isteğe bağlı olarak kullanabilirsiniz.

Fotoğraflı detaylı anlatım sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz, facebook sayfamız üzerinden de inceleyebilirsiniz.

 

4 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Pinyatür - Pınar'ın Minyatür Dünyası. Minik şeyler, minik dünyalar, minik tasarımlar.