Perşembe, Ekim 27, 2016

Poster yap

18
Örnek Rasterbate
Örnek Rasterbate

Odanızın duvarına koymak istediğiniz posterler mi var? İşte size bir program. Programı bu adresten yükleyin,poster olmasını istediğiniz resmi seçin ,sayfa boyutunu ve dizaynı seçin ve Rasterbate! yani bastırın:)Ayrıntılar burada.

18 YORUMLAR

  1. resimlerinizi asetat basıp, birbirine geçirip bir kapı askısı yapabilirsiniz. kapı askısı nedir?.. hmm, en iyisi yapıp adım adım burada anlatmalı..

  2. Bu yukardaki duvarda asili fotografi nereden bulabilirim.Filmin adi sanirim sehrin melekleri idi?Ama hatirlayamadim????

  3. Kendin yap şeylerin öellikle böyle büyük boyutlu ve iddialı olanları genellikle sadece uzaktan hoş gözüküyor. Yakından bakınca, kağıtların arası, yapıştığı noktalarda buruşma, ince kalitesiz A4 lerde mürekkebin yarattığı dalgalanma ve sair bir sürü defo göze batacaktır gibi geliyor bana yoksa şüphem mi var?

  4. @bahce penguenii; şüphen doğru özellikle böyle bir resmi büyük ölçekli bir yere asamayacaksan, misal 16 A4 yerine 4 tane A4 veya biraz daha büyük çıktı aldığın zaman resim tam oturmuyor, mürekkepler eşit dağılmıyor noktalara ve sonuç hüsran olabiliyor.

  5. yoo, istediğiniz kadar büyütün, yakından bakınca da farklı gri tonlarında ve büyüklüklerde noktalar hoş görünüyor…

  6. The Rasterbator.exe’yi çalıştırdıktan sonra “English” dil seçeneğini seçip “Continue” butonuna basınız. Açılan sayfada “Browse (1/5)” butonuna basıp poster yapmak istediğiniz resmi seçin ve “Continue” butonu ile devam edin. “Select Paper Size (2/5)” sayfasında kullanacağınız kağıdın botunu seçin, dikey konum için “Portrait” , yatay konum için “Landspace” seçeneklerinden birini seçin.Veya “Use Custom Paper” size kısmından posterin boyunu enini girin ve “Continue” ile devam edin. “Define Output Size (3/5)” da kaç kağıt kullanılacağını görün ve isterseniz ayarları geri dönerek değiştirin.“Set Rasterbation options (4/5)” kısmında birleştirilecek olan parçaların etrafına çizgi çekiyor böylelikle boşluklardan kurtulmak kolay oluyor. İsterseniz ayarlarda değişiklik yapıp “Continue” ile devam edin. “Save Rasterbation As (5/5)” sayfası açıldığında “Rasterbate!” Butonuna basarak çıktınızı alın.İşte posteriniz hazır!

  7. cok harika bişey ama programı bende yükleyemedim bir türlü bir sorun var galiba.