Prensli hastane çıkışı nasıl yapılır?

-


Prensli hastane çıkışı takımı ile merhaba sevgili 10marifet takipçileri. Hep başkasına mı yapacağım, bu da bana olsun di mi ama? ? Terzi kendi söküğünü her ne kadar dikemez tabusu varsa da biraz yıkmış olalım bu erkek bebek hastane çıkış takımı ile.
Takımımız eldiven, şapka ve tulum olmak üzere 3 parçadan oluşmakta. Erkek bebek için hazırlandığı için mavi renk tercih edildi.
Hazır olarak bebek giysi dükkanlarından alabileceğiniz şapka, tulum ve eldiveni kız veya erkek bebekler için süsleyerek siz de hastane çıkış setleri hazırlayabilirsiniz.

Mavi saten kurdeleden eldivenlere fiyonk yaptım. Aynı saten fiyonklar ile tulum ve şapkayı da süsledim.
Tulumda ve şapkada ütüyle yapışan taç desen kullandım. İsim kısmını elde keserek yaptım. Ütüyle hepsini yapıştırdım. Yapıştırma aşamasında üst kısma yağlı kağıt koydum ve iyice bastırarak bekledim. Alt kısmında mavi saten kullandım.

Parlak taşlı süslemeler ütü ile nasıl uygulanır? videosunu izleyerek detaylı olarak yapımını görebilirsiniz de.

Kısaca yazılı olarak anlatmak da gerekirse;

PARLAK TAŞLI SÜSLEME ÜTÜ İLE NASIL YAPILIR?

Satın aldığınız parlak taşlı çıkartmanın üzerindeki ambalajı figürün şeklinde makas ile kesiyoruz.
Taşlı çıkartma plakasının parlak taraftaki jelatini çıkartıyoruz.
Uygulayacağınız yere koyup, yağlı kağıdın parlak kısmı altta kalacak şekilde parlak çıkartmanın üzerine koyuyoruz.
Daha önceden ısınmış buharsız ütüyü 15 saniye kadar yağlı kağıdın üstünden gezdiriyoruz.
Parlak çıkartmayı elinizle hafifçe kontrol edip yapıştığından eminseniz işlem tamamdır. Yoksa ütü ile birkaç sefer daha aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
Ütü işleminin ardından süslemeniz hazır.
Ben mavi tonlarını tercih ettiğim için yapıştıracağım parlak taşlı çıkartmanın altına da mavi saten kumaş boymayı tercih ettim, siz direk zıbının üzerine de uygulayabilirsiniz tabii ki.
Özellikle doğum hediyeliklerinde çok tercih edilen bir süsleme ama siz kendiniz için de parlak şeylerden hoşlanıyorsanız uygulayabilirsiniz bu yöntemi kıyafetleriniz üzerine.

İsteğe göre kız bebişler için de yapılabilir. Kızlar için daha farklı taç kullanılıyor. Desenler de değişebilir isteğe göre ve renkler de tabii.
Bana profilimden ulaşarak diğer işlerime de bakabilirsiniz. Sevgiler..

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Merhabalar ben keçe sevdalısı Öznur. Asıl mesleğim sınıf öğretmenliği ama hobilerim sanırım ağır basıyor. Bir işi sevmeniz çok önemli ve ben işimi çok seviyorum... Keçeleri yaparken bir sanatçının bitirdiği esere bakması gibi bazen bakmaya doyamıyorum... Sizlerin mutluluğunuza ortak olmak için ben buradayım. 10marifet'e beni sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyorum...