Perşembe, Ekim 27, 2016
Rubik küplerinden resimler

Rubik küplerinden resimler

6

rubik küplerinden resimler

Rubik Küpü, çocukken akranlarımın elinden düşmeyen bir zeka oyunuydu. İcadınnın üzerinden hayli zaman geçmesine rağmen, Rubik Küpü’ne olan ilgi azalmış görünmüyor. Bu ilgi, küpün ana fonksiyonunun yanında, fiziki özelliklerinden faydalanılarak geliştirilebilecek sanat eserlerinin hayata geçirilmesinden de kaynaklanıyor olabilir. Bazı sanatçılar, bu küplerin renklerinden faydalanarak, klasik eserleri yeniden yorumluyorlar. Hatta bir şirket, resminizi gönderdiğiniz takdirde, sizin Rubik Küplerinden oluşan bir tablonuzu oluşturabiliyor. Siz de, istediğiniz bir resmi rubik küplerinden oluşturabilirsiniz. Resmi bilgisayara yükleyin, Photoshop gibi bir resim programı yardımıyla resmi (6 renkten ya da tondan oluşan) kübik hale getirin, hazırladığınız resmi referans alarak, rubik küplerinizi çevirip uygun renkleri bir araya getirmeye çalışın. Beyni çalıştıran bir iş değil mi?

6 YORUMLAR

  1. Küçük bir ip ucu; küpleri isteğiniz renge getirmenin hızlı yolu, bir tornavida yardımıyla, küpün merkezi mekanizmasını açmak ve istediğiniz renkleri yanyana getirip geri takmak. Eee… herşeyin “crack” i mevcut şu dünyada…

  2. Bu resimleri oluşturmak için, cam mozaiklerini tercih edebilirsiniz, bu sayede 6 dan daha fazla renk yada ton kullanabilirsiniz.

  3. ben rubik küpü yan yana getirmek için uğraşanlara bön bön bakardım :) ne kadar gereksiz derdim… hatta hatırlanır mı bilmem ama hani böyle puzzle türü bir şey vardı,bir karesi boştu. yukarı aşşağı, sağa sola çekiştirip resmi bütün hale getiriyorsunuz,ben onu zabun’un vari bir şekilde hekleyip, pullanırını dışarı çıkarıp daha rahat hareket ortamı ile bir araya getirmiş ve yerine takmıştım.. o zamanda arkadşlarım bana bön bön bakmışlardı :) çocukluk işte…

  4. Bir tesadüf eseri,pillinetworkle tanıştım,üye oldum ,bu sayfanın linkini siteme ekledim…ve işte ilk yorumumu bu el becerilerine yazıyorum..henüz olayı tam kavramış değilim..öğreneceğim..acele yok değil mi?bu pazılı bir gün torunumla yaparım neden olmasın?..