Şekerlemeden kapı süsü

-

Kapınıza asabileceğiniz çok güzel bir süs. Hem de şekerden. İhtiyacınız olanlar: 1 kg şekerleme, yuvarlak daire şeklinde silindirik bir köpük, bir kutu kürdan, biraz kurdele bir de asmak için çengel. Her şekerlemeye bir kürdan batırıp bunları köpüğün etrafına düzgünce taktıktan sonra, bir de kurdele ile fiyonk yapıp kapıya asmanız yeterli. Ancak kapının içi tarafına asarsanız beklenmedik misafirlere davetiye çıkarmazsınız.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

5 yorum gelmiş

  1. asiti kacmis kola

    çok güzel ama ömrü kısa bir çalışma. şahsen ruhen ya da yaş bakımından bol çocuklu bir evde, kapıya asılmasının üzerinden 10 dakika geçmeden bu çalışmadan eser kalmayacağını düşünmekteyim =)

  2. kondor

    bende aynı şeyi düşündüm güzel olmuş ama bu sıcakta erimeye kalmadan bunlar yenir en iyisi biz bunu fimodan yapalım…bayramlarda kapıda güzel olurdu ay çok mutlu oldum birden kapıyı şeker diye çalmadan çocuklar bir iki çalarlardı yerlerdi …çocukken çalmanın bi tadı vardır..şairin dediği gibi “ağaçtan elma çalmadan büyüyen çocuğa ben çocuk demem “(de şairin ismini hatırlayamadım alıntıyı sahipsiz yapmayıda hiç sevmem ama oldu bikere)………

Bir Cevap Yazın