20 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  hii!! annem görmesiinn..12 örgü örenler için hazinedir şişleri,altın pırlanta gibi değerlidir..o yüzden bu kutu muhteşemmm,yakışır yanii..ellerine sağlık desene ayrıca bayıldım..

 2. Avatar photo

  Teşekkürler, kayınvalidem de bu kutuyu hem dekor olarak kullanıyor hem de aynı zamanda içinde şişlerini muhafaza ediyor zaten.

 3. Avatar photo

  İçinde şiş olduğunu kim bilecek, kullanın canım dekor olarak. Zaten çok güzel olmuş, ortada biryerde durup her an bakmalı.

 4. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Kendime not:1- dar uzun mdf kutu bulunacak şişler için2- daha minik mdf bir kutu bulunacak tığlar için3- evde transfer tutukalı var ama beyaz boya azaldı beyaz boya alınacak4- desenli kağıt alınacak5- önce mdf kutu su zımparasıyla zımparalanacak6- beyaz boyayla her tarafı boyanacak7-üstüne transfer tutukalı sürülüp resim yapıştırılacak.8- resimde hava kabarcığı kalırsa iğneyle patlatılıp üstüne yine tutkal sürülecek9- 12 saat kuruyacaklar10- kenarlar boyanacak11- nalburdan alınan yarı mat vernikle verniklenecek12- ağzı burnu açık olacak şekilde kurumaya bırakılacak ki ben hep kapağını kapatıp kurutuyorum -hep dediğimde topu topu 2 iş he-13- tüm bunlar yapılırken Sibel(la) Ablanın titizliği unutulmayacak14- hazır kırtasiyeye gitmişken 3 boyutlu mozaik sıvısı alınacak… -adı böylemiydi Sibel(la) abla hani sen kağıt mozaiğin üstüne sürmüştün. Gerçi ben başka bir amaçla ziyan edicem kendisini-

 5. Avatar photo
  Bu güzel kediciği de sana göndermek geldi içimden :))
  Bu güzel kediciği de sana göndermek geldi içimden :))

  Evet Miraycım mozaik jeli ya da sıvısı diye geçiyor. Yalnız ben bu kutuda çok güzel görünen, dekupaj için özel yapılmış ( fotokopi değil yani ) kağıtlardan kullandım. Bu yüzden transfer yapmadım canım.

 6. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Sibel(la) abla ben bu dekupaj ile transferin adlarını kafamdaki görünümlerine oturtamadığım için olmuyor zaten bu iş :) Benim mantığım inatla transferi dekupajda yapılan işlemler olarak kabul ediyor… :DAaaa rüyamda da kedi görmüştüm :p Teşekkür ederim Sibel(la) ablacım :)

 7. burdaki deseni nerden bulduğunuzu lütfen söyleyebilirmisiniz? süper bir kutu ellerinize sağlık. annemede bu kutudan yapıcam. ama desenei çok beğendimm böyle güzel bi desen bulmak zor

 8. Avatar photo

  cok güzel olmus,ama sis koymak icin degil,söyle evin ortasinda cikolata seker vs icin daha uygun olur,herkes görsün degil mi sibel abla,dolaba kaldirma bunu….

 9. Avatar photo

  Detay resimlerinden yanlış görmüyorsam üzerinde renkli taşlar da yapışık galiba. Aslında kutunun orjinali resminden çok çok daha güzel bence. Ama bu güzel şeyi bizimle paylaştığın için de teşekkürler sibella.

 10. Avatar photo

  Tekrar teşekkürler arkadaşlar.GLSHKN; Bu hazır kaplama dekupaj kağıtları hobi mağazalarında satılıyor, çok emin değilim ama sanırım ben bunu Kadıköydeki Güven kırtasiyeden almıştım.ADRENALİN1; BEn bunu kayınvalideme hediye olarak yapmıştım, o da şişlerini koymuş ama yine de salonda büfenin üzerinde tutuyor zaten.BONCUK HANIM; Evet doğru görmüşsün, desenin bazı yerlerine renkli taşlar yapıştırdım, bir de altın renkli boyutlu ( boncuk ) boyayla da kabartma noktalar ve desene göre şekiller yaptım.

 11. çok teşekkür ederim. inşalllah sizinki kadar güzel yapabilirim heralde aynı deseni bulamıyacağım ama inşlalah buna yakın bi dsen bulabilirim. ellerinize sağlık

 12. Avatar photo

  Rica ederim, ben bir süredir bu dükkanlardan uzağım, şu sıralar neler vardır bilmiyorum ama mutlaka güzel bir şeyler bulursunuz. Bir de bu bütün kaplama yani dekupaj tekniği en kolaylarındandır, güzel olacağını düşünüyorum, kolay gelsin.

 13. Avatar photo

  Dekupaj yapması bana çok zor ve zahmetli geliyor.Nasıl üşenmeden yapıyorsunuz yaaaa. Bunun için benim gibi düşünenler varsa bir öneri sunayım. Arkası yapışkanlı rulo halinde satılan kağıtlar var. Kırtasiyelerde satılıyor. Pahalımıdır bilmiyorum, fiyat sormadım ama oldukça pratik görünüyor. Denene bilir..

Bir yanıt yazın