Minyatür yatak odası takımı – Siyah İnci

-

minyatur-siyah-yatak-odasi-modelleri
Merhaba! Minyatür ile uğraşmak sabır ve sevda işidir. Bu ikisi olmadan maalesef minyatürde ilerlemek çok zor. Bir de çalışmanız ne kadar zorsa o kadar keyifli ve tatmin edici oluyor. 1:12 ölçekli bu yatak odası takımım, zorluk derecesi yüksek dolayısıyla da keyifledirici yönü de fazla bir çalışma. Özellikle karyolanın başlığında çok zorlandım. Kendi tasarımım olan başlığın ilk zorluğunu çiziminde yaşadım. Oranın ayarlanması, yuvarlaklarının yerleştirilmesi hiç kolay olmadı. Tamamen el işçiliği olduğu için adeta iğneyle kuyu kazdım.
Malzeme olarak 0,3-0,4 mm kalınlığında ahşap çıtalar ve gri mukavva kullanıyorum. Düz yüzeyleri ahşaptan, oymalı kısımları şekil verme kolaylığı açısından mukavvadan çalışıyorum. Mukavva olan kısımları duruma göre 3 veya 4 kat olarak çalışıyorum. Mukavvaları birbirine bol tutkalla yapıştırıyorum ve bir gün boyunca kurumaya bırakıyorum.

Beğenenleri blogumda da ağırlayabilirim :)

3 yorum gelmiş

  1. @gülay Hanım elinize sağlık harika minyatürler yapıyorsunuz, gerçek gibiler vallahi : ) Kullandığınız malzemelerle ilgili de biraz detay verirseniz daha bir fikir sahibi olmak isteriz.

  2. Merhaba!
    Önce beğeniniz için çok teşekkür ederim. Malzeme olarak 0,3-0,4 mm kalınlığında ahşap çıtalar ve gri mukavva kullanıyorum. Düz yüzeyleri ahşaptan, oymalı kısımları şekil verme kolaylığı açısından mukavvadan çalışıyorum. Mukavva olan kısımları duruma göre 3 veya 4 kat olarak çalışıyorum. Mukavvaları birbirine bol tutkalla yapıştırıyorum ve bir gün boyunca kurumaya bırakıyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgiyle keyifle kalın.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

"Keyfim minyatür" ve "Keyfimce" adlı iki blogum var. Buralarda el emeğimi sizlerle paylaşıyorum. Amacım: " Keyiflenmek ve keyiflendirmek"