Cumartesi, Nisan 29, 2017
TUTUNDUM TÜLLERİNE…

TUTUNDUM TÜLLERİNE…

5

Tüllerinize tutunmuş, rengarenk kelebeklerle, güne “merhaba!” demeyi ister miydiniz?Yapımı çok kolay,sadece birkaç bükülebilir,ince tel,renkli tül parçaları(renkli bayan çorabı da aynı işi görecektir),süslemek için renkli pullar,renkli süngerler,renkli boncuklar ve minik çengelli iğneler…Teli; şekildeki gibi bükerek,kelebek formunu verin.

Yeterli bir tül veya çorap parçasını;telin şeklini bozmadan,kanatların etrafından gergin bir şekilde geçirip,dikerek ortada birleştirin.Bu kısım arkada kalacak.Ön kısmın tam ortasına,süngerden ufak bir parça kesip yapıştırarak,kelebeğin gövdesini oluşturun.Tellerin uçlarına, her kelebeğin rengine uygun boncuklar geçirebilirsiniz.Geriye kalan tek şey; dilediğiniz şekilde, pullarla süsleyerek,arkasından küçük bir çengelli iğne geçirmek…

5 YORUMLAR

  1. ya sizin bu kelebekler; bana artık yaşlandığımı iyice hissettirdi.yıllar evvel izmir e tatile gittiğimiz de annem fuardan bunlardan bir sürü almıştı, arkadaşlarına hediye olarak. Kimin evine gitsek perdelerin üzerinde kelebekler, hey gidi günler:)ben de bir tane alıp (ilkokul 1.sınıf) okul arkadaşıma hediye ettim, öyle mutlu olmuştu ki; hemen ertesi gün kelebeği yakasına takıp elinde bir tabak kuruyemiş teşekküre gelmişti evimize.ellerinize sağlık çok güzeller.

  2. çok şık olmuşlar ellerinize sağlık, benim süslü annem gorse hemen dener kendi perdelerine; yarın yanıma geliyor (oley) ona da gostereceğim.

  3. Çok teşekkür ediyorum.Çocukluğumda, kendi tüllerimizdeki de annem tarafından renkli bayan çoraplarından yapılmıştı.O şekilde de çok hoş oluyor.