Cuma, Nisan 28, 2017
Yarım akıllı ipten örgüler ;)

Yarım akıllı ipten örgüler ;)

13
süveter ve saç bandı
süveter ve saç bandı

bu benim yarım akıllı(!) ip ile ördüğüm bir bebek süveteri.. benim gibi koldu yakaydı diye uğraşmak istemeyenler için ideal bir model:) çok basit ve süslemesi de çok zevkli.. ayrıntılı fotoğraflar için bloguma buyrun:)Not: 1 yumaktan 2 tane süveter çıktı, diğerini de belki daha sonra gönderirim;)

13 YORUMLAR

  1. elinize sağlık.kelebekler çok şirin.sorunun cevabına gelinceee…hz.Mevlana nın mesnevisinin 2 cildi..1.cildi ayıraçlı olan:))))))

  2. kelebklerin yapılışı dikkatimi çektipofuduk pofduk gibi görünüyor başka şekilde yapılışımı var acaba?ellerinize sağlık.

  3. kanatları fıstık denilen örgü tekniğiyle yapıldığından öyle durmuş.hani 2 veya 3 de çıkılan değilde uzunca alıp 4-5 kez bir defada tığdan çıkarılıyor..amma anlattım yaa..anlayan oldumu bari?

  4. gönüldenele ben pek anlayamadım:D şaka yapıyorum teşekkür ederim ben tarif edemezdim herhalde..o anda doğaçlama oldu kelebeğin yapılışı. yanlardaki ve saç bandındaki çiçeklerin 4 yapraklısını yapıp sık iğne ile kelebeğin gövdesini yapıp sonra da antenleri işlemiştim;)

  5. tesadüf bende bu akşam bir kelebek ördüm.ama itiraf etmeliyim bu daha sevimli..kanat aralarındaki boşluk fazla oldu benimkinde..bu da çok içime sinmedi..neyse birde bundan yaparım..bende kız çocuklarına toka olarak düşünmüştüm.amaaa…bide tavşi ördüm.o süper oldu…resimleyince paylaşırım bende:))

  6. yelek süper kelebekler harika en güzeli de herhalde yazının başlığı………. akıllı ve akılsız iplerle ördüm ama hiç yarım akıllısıyla örmemiştim :) elleriniz dert görmesin