İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

-

igne-oyasi-ve-boncuk-islemeli-kese-dikimi-1
Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime bu keselerde hediye vermek için sabırsızlanıyorum :) Yapımı gayet basit oldu.
Evde iki tane hazır kesilmiş kumaş bulduktan sonra birinin üzerine kar tanesi diğerinin üzerine de yılbaşı ağacı işledim.

igne-oyasi-ve-boncuk-islemeli-kese-dikimi-2
Sonra bunların uç taraflarını 1.5 cm kadar makine geçtim ve süslemek için hazır oyalarım vardı. Onları da işlemeli tarafına makinede diktim.

igne-oyasi-ve-boncuk-islemeli-kese-dikimi-3

igne-oyasi-ve-boncuk-islemeli-kese-dikimi-4
Sonra da kesenin kenarlarına kendi boncukları ile iğne oyası ile tutturdum.

igne-oyasi-ve-boncuk-islemeli-kese-dikimi-5

igne-oyasi-ve-boncuk-islemeli-kese-dikimi-6
Bunu da bitirdikten sonra kesemiz hazır. Kurdele geçirmek için elimle kesenin uç kenarlarına ilik açtım ve kurdeleyi çatal iğne ile geçirdim.

igne-oyasi-ve-boncuk-islemeli-kese-dikimi-7
Yarışmadan da fb sayfam da bahsettim…

#ödüllü2014yılbaşıyarışması

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
Avatar photo

Daha küçükken başladım haroşa öğrenmeye,zaman geçti,ortaokulda lif örmeyi öğrendim,çeşitli ürünler yaptım liften,meslek lisesinde sanayi nakış bölümünü okudum,ve daha çok şey öğrendim,zaman geçti evde olmama rağmen hiçbir kurs görmeyerek kendimi geliştirdim, şimdi ise her türlü el işinden keçe, nakış, iğne oyası, dikiş, aksesuar,takı ve daha yaptığım bir sürü el işi beni bugünlere getirdi.....