Keçe peçetelik yapımı

-

kece-pecetelik-yapimi-1
Ne zamandır kalın keçelerden peçetelik yapma fikri vardı aklımda. Nihayet hayata geçirmek kısmet oldu. İşte keçe peçeteliğim ve yapım aşamaları.

kece-pecetelik-yapimi
Peçeteliğimizin kenarları ve altı için istediğimiz ölçülerde keçe parçaları kesiyoruz. Keçe parçalarının üst kısımlarını sürfile makasıyla kestim, böylelikle daha hoş bir görünüm kazandı.

kece-pecetelik-yapimi-2

kece-pecetelik-yapimi-3
Kestiğim parçaları önce sağ yana doğru bir sıra diktim, aynı sırayı sol yana doğru dikerek çapraz dikiş oluşturdum.

kece-pecetelik-yapimi-4

kece-pecetelik-yapimi-5
Kırmızı dikişler grinin üzerinden göz kırpıyor :)

kece-pecetelik-yapimi-6

kece-pecetelik-yapimi-7
Kenar süslemelerini silikonla yapıştırdım.

kece-pecetelik-yapimi-8
Bütün parçaları birleştirdim ve taban ölçüsünde siyah renkli bir keçe parçası keserek iç kısmına yapıştırdım. Başlangıçta niyetim bu haliyle kullanmaktı ama keçenin yumuşak dokusu nedeniyle kenarların dik ve sağlam durmadığını farkettim.

kece-pecetelik-yapimi-9
Daha sağlam ve düzgün bir duruş sağlamak için kenar ölçülerinde siyah karton keserek iç kısımlarına silikonla yapıştırdım.

kece-pecetelik-yapimi-10
Siyah karton yapıştırılmış hali hem daha düzgün hem de daha şık oldu.

kece-pecetelik-yapimi-11
Peçetelik olarak ya da içine eşya konularak dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilir.

3 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    çok teşekkürler, anlatırken acaba aklımdakini tam olarak ifade edebildim mi, bütün aşamaları aktarabildim mi diye düşünüyordum, yorumunuz sevindirdi beni bu yüzden. yeni işlerde görüşmek üzere:)

Bir yanıt yazın

Sahanda yumurta şeklinde keçe nihale yapımı

| | 0 Yorum

Sahanda yumurtanın görüntüsünü çok sevimli bulurum. Bu nedenle keçeden sahanda yumurta şeklinde nihale yapmaya karar verdim. Şu sıralar elimdeki keçelerden kurtulmaya çalıştığım için keçelere gömülmüş durumdayım Malzemeler çok basit. Beyaz...

Keçeden çaydanlık kılıfı yapımı

| | 0 Yorum

Keçeden çaydanlık kılıfı yapımı paylaşacağım bugün sizlerle. Çaydanlık kılıfı kullanmak alışkanlık halini aldı. Bir ev dekorasyon mağazasından aldığım kılıfın kalıbını çıkarıp yeni bir çaydanlık kılıfı yaptım. İhtiyacımız olanlar: Kalın keçe...