Kumihimo disk yapımı

-

Kumihimo-disk-yapimi-6
Özellikle bileklik yapımında kolaylık sağlayan kumihimo disk, takı tasarıma meraklı olanların ihtiyaç duyabileceği bir aparat. İnce boru şeklinde ip şerit elde etmek için harika bir yol. Siz de kullanabilirsiniz; bir tane kumihimo disk yapmanız gerekiyor bunun için.

Malzemeler:

karton (ben ayakkabı kutusu kartonu kullandım)
yapıştırıcı
şeffaf bant (pvc kaplama için kullandım, illa ki lazım değil)
A4 kağıt
makas veya maket bıçağı
kalem (ben keçeli kalem kullandım)

Yapılışı:

Öncelikle internette kumihimo disk diye aratıp dizüstü bilgisayar ya da masaüstü bilgisayar ekranından kopyalayabileceğimiz bir kumihimo disk örneği buluyoruz. Bulduğumuz resmin kopyasını almak için kağıdımızı ekrana bantla sabitleyip kopyasını alıyoruz.

Kumihimo-disk-yapimi-1

Kumihimo-disk-yapimi-2
Kopyalama işlemi bittikten sonra kağıdımızı kartona yapıştırıyoruz.

Kumihimo-disk-yapimi-3
Makas ya da maket bıçağıyla resimlerde görüldüğü gibi gerekli yerleri kesiyoruz.

Kumihimo-disk-yapimi-4
Ben ortadaki küçük daireyi kesmeden önce şeffaf bantla kartonu kapladım ki bir tür pvc görevi görsün. İlla ki şart değil, isteğe bağlı.
Bantlama işleminden sonra orta kısımdaki daireyi maket bıçağı yardımıyla kestim. Kenardaki işaretli çizgileri de makas yardımıyla kestikten sonra işlem tamam.
Kumihimo diski rengarenk kordonlar, bileklikler yapmak için kullanıyoruz.

Kumihimo-disk-yapimi-5

Kumihimo-disk-yapimi-6

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
zulaltan

Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör Veya güzel bir şey yaz..Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla.. Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü her insan ölecek yaşta..! Geç kalmayasın." Şems-i Tebrizi Kişinin değeri nedir? - Aradığı şeydir! Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın. Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin. Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki Aradığın ancak sensin, sen. Madendeki inciyi aradıkça madensin. Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin. Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi; Neyi arıyorsun, sen osun. Senin canın içinde bir can var, o canı ara! Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara! A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara; Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara. MEVLANA

1 yorum gelmiş

Bir Cevap Yazın