Telefon kılıfı nasıl dikilir?

-

anlatimli-dikis-modelleri-telefon-kilifi-dikimi-1
İki farklı kumaşla çalıştığım bu telefon kılıfı oldukça kullanışlı ve dikmesi de son derece pratik. Nasıl diktiğime gelince; iki farklı kumaş ve bir kenar süsü ana malzemelerimiz. 1.karede sağda görülen kahverengi kumaşı astar olarak kullandım ve 16×16 cm ebatlarında. Sol taraftaki diğer iki kumaş kılıfın dışını oluşturuyorlar ve kahverengi olan 7×16 cm diğer desenli kumaş ise 11×16 cm ebatlarında. Tabii yine 16 cm uzunluğundaki kenar süsünü de unutmayalım. Kumaşlarımızı telefonumuzun boyutuna uygun olarak kestikten sonra dış kısım için kullanacağımız iki parçayı birleştirerek işe başlıyoruz. 2.karede görüldüğü üzere her iki parçayı yüzleri birbirine bakacak şekilde üst üste koyuyoruz ve dikeceğimiz kısmı iğnelerle tutturup 1 cm dikiş payı ile dikiyoruz, böylece 3.karede gördüğümüz sonuç ortaya çıkmış oluyor.

anlatimli-dikis-modelleri-telefon-kilifi-dikimi-2
Diktiğimiz bu kısmı 1.karedeki gibi açıyoruz ve her iki parçanın yüzleri birbirine bakacak şekilde astarı oluşturacak parçayı diğer parçayla üst üste koyup dikilecek kısmı iğnelerle tutturuyoruz (2.kare) bu iki parçayı 1 cm dikiş payı bırakarak dikiyoruz (3.kare). Dikiş yerlerini açarak ütülüyoruz (4.kare). Kenar süsünü elde dikerek sabitliyoruz (5.kare).

anlatimli-dikis-modelleri-telefon-kilifi-dikimi-3
Oluşan parçayı yüz kısmı içerde kalacak şekilde uzunlamasına ortadan ikiye katlıyoruz ve kenarlarını iğnelerle tutturuyoruz (1.kare). İçte kalacak olan astar kumaşının alt kısmında 2 cm lik açıklık bırakıyoruz (2.kare). 3 kenarı da 1 cm dikiş payı bırakarak diktikten sonra açık bıraktığımız bu boşluktan kılıfımızı ters yüz ediyoruz ve ütülüyoruz (3.kare).

anlatimli-dikis-modelleri-telefon-kilifi-dikimi-4
Açık kalan kısmı elimizde dikiyoruz ve iç kısmı dış kısmın içine yerleştirerek telefon kılıfımızı tamamlamış oluyoruz.

anlatimli-dikis-modelleri-telefon-kilifi-dikimi-5
Yeni çalışmalarla tekrar görüşmek üzere :) Blogum.

Bir yanıt yazın

Baykuş telefonluk yapımı

| | 0 Yorum

Annemin telefonu küçük, haliyle şimdiki kılıflar olmuyor. Bana kılıf yap diyordu. İşte yaptım, şirin mi şirin bir baykuş telefonluk oldu. Malzemelerimiz Kırmızı kumaş Siyah ip Beyaz keçe Zincir Büyük anahtar...

iPad için clutch kılıf yapımı

| | 0 Yorum

Tabletler için çok güzel bir kumaş kılıf yapımı buldum, clutch çanta şeklinde, çok şık ve kullanışlı. Hem clutch çanta hem kılıf nasıl dikilir, bir arada görmüş oluyoruz.   Kaynak burası....