Laptop kılıfı nasıl dikilir?

-

kumas-laptop-kilifi-nasil-dikilir-anlatimli-dikis-onerileri
Merhaba sevgili 10marifet okuyucuları. Burayı çok özlemiştim. Uzun zamandan sonra sizinle bilgisayarım için diktiğim kılıfı paylaşmak istiyorum. Renkli ve çiçekli kumaşları çok seviyorum bu yüzden kumaşlarım arasından ana kumaş olarak çiçekli bir kumaşı, astar olarak da onunla uyumlu olarak nar çiçeği puantiyeli bir kumaş seçtim. Fermuarı da yine kumaşlı uyumlu olarak mor bir fermuar seçtim.

kumas-laptop-kilifi-nasil-dikilir-anlatimli-dikis-onerileri-1
Öncelikle kumaşları bilgisayarımın ölçülerine göre kestim. İki kumaşın arasına bilgisayarımı darbelerden koruması adına elyaf yerleştirdim. Fermuarım 50 cm kadardı. Fermuarı uzun seçmemin sebebi bilgisayarı kılıfa kolayca yerleştirebilmek için fermuarı yan taraflardan da geçirmek istedim.

kumas-laptop-kilifi-nasil-dikilir-anlatimli-dikis-onerileri-2
Daha sonra da dikişleri tamamladım. Elimde kalan kumaştan da ince uzun bir parça kesip fermuarın ucuna taktım.
Umarım sizler içinde ilham verici olmuştur. Sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

kumas-laptop-kilifi-nasil-dikilir-anlatimli-dikis-onerileri-3

kumas-laptop-kilifi-nasil-dikilir-anlatimli-dikis-onerileri-4

kumas-laptop-kilifi-nasil-dikilir-anlatimli-dikis-onerileri-5

1 yorum gelmiş

Bir yanıt yazın

Avatar photo

Ben kendin yap projelerine ve elişlerine meraklı bir öğrenciyim. Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum ve daha çok yeni bir blogum var. İstanbul'da yaşıyorum.

Telefon kılıfı nasıl dikilir?

| | 0 Yorum

İki farklı kumaşla çalıştığım bu telefon kılıfı oldukça kullanışlı ve dikmesi de son derece pratik. Nasıl diktiğime gelince; iki farklı kumaş ve bir kenar süsü ana malzemelerimiz. 1.karede sağda görülen...

iPad için clutch kılıf yapımı

| | 0 Yorum

Tabletler için çok güzel bir kumaş kılıf yapımı buldum, clutch çanta şeklinde, çok şık ve kullanışlı. Hem clutch çanta hem kılıf nasıl dikilir, bir arada görmüş oluyoruz.   Kaynak burası....