Video: Ahşap boyamada ekose desen nasıl yapılır?

-

Ahşap yüzeylere uygulayabileceğiniz ekose deseninin yapılışını bir video ile anlatmaya çalıştım. Umarım anlatabilmişimdir :)

Malzemeler:

-Akrilik boya
-Glazzing medium
-Fırça
-Maskeleme bandı

Ahşap boyamada ekose desen nasıl yapılır?

Ahşap objeye ekose desenini boya ile yapmak istiyorsak ilk önce objeyi uygun renge boyuyoruz. Tabanın açık renge boyanması daha iyi sonuç veriyor tabii. Boyama işleminden sonra iyice kuruduğuna emin olduğumuz ahşap objemizin yüzeyine sıra sıra bitişik bir şekilde maskeleme bantlarını yapıştırıyoruz. Yapıştırma işleminin ardından bir dolu bir boş olacak şekilde aradaki bantları söküyoruz.
Boya hazırlığı:
1 ölçü glazzing medium ile 4 ölçü akrilik boyayı iyice karıştırıyoruz. Ekose desenini yapacağınız renkler yüzey renginden daha koyu olmalı ki desen ortaya çıksın.

Hazırladığımız boyayı fırça ile sürüyoruz. Kuruduktan sonra bantları söküyoruz. Aynı bantlama işlemini bu sefer boyanmış çizgilere dik olacak şekilde tekrarlıyoruz.

Aralara ince çizgiler çekmek istiyorsanız akrilik boyayı biraz sulandırıp ince fırça yardımı ile boyayabilirsiniz.

Videomu faydalı bulursanız kanalıma abone olmayı unutmayın : )

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Kardan adamlı ahşap kapı gazeteliği

| | 3 Yorum

Kapı gazeteliği önce zımparalanıp astarlandı, kırmızı ve yeşile boyandı. Kıl testereyle kontrplaktan kardan adam kesilip dekupajı yapıldı ve ön kısmına yapıştırıldı. Ağaç ve karo stencil  yapıldı. Altına delikler açılıp kontrplaktan...