Video: Kolay slime yapımı

-

Slime nasıl yapılır? 3 malzeme kullanarak kolayca bir slime yaptık, içine de sim ekledik, pırıltılı slime oldu. Siz isterseniz gıda boyası damlatın, renkli slime olsun. İsterseniz bir damla vanilya yağı damlatın, vanilya kokulu slime olsun. yani kılıktan kılığa sokabilirsiniz slime’ınızı. Bu slime denen nesne dünyayı ele geçirmek üzere olduğu için, tabii ki bizim de bir videosunu çekmemiz gerekiyordu. Türkçesi yok mudur bunun diye düşünecek olursanız, bizim Leyla ona çoktan bir yerli isim taktı bile: löpçük. Evet, bizce çok uygun. O zaman bakalım, löpçük nasıl yapılır (ama henüz arama motorları buna hazır olamayabilir; biz yine evrensel haliyle söyleyelim:

Slime nasıl yapılır?

Videomuzda slime malzemeleri olarak sıvı tutkal, marketten alabileceğiniz standart traş köpüğü, eczanelerde bulabileceğiniz lens temizleme solüsyonu kullandık. lütfen, bu lens solüsyonunun en ucuz olanını isteyin, zira masraflı bir şeydir kendisi. Size pahalı olanı lazım değil, en düşük kalitede olanı işinizi görür. Tabii lens kullanıyorsanız başka, o zaman elbette iyisini alın. Ama löpçük için bol keseden sıkacağınız sıvının en ucuz olanı en doğrusu bizce. Keza tıraş köpüğü olarak da raftaki en ucuz markayı çekip alabilirsiniz. Sıvı tutkal meselesi değişir: Kırtasiyeden, hobi marketten ya da hatta süpermarketten bile alabilirsiniz. Zaten artık kırtasiyelere “Ben slime malzemesi istiyorum” dediğinizde uygun tutkalı çekip verecek kıvama gelmişler, o derece herkesin dilinde bu iş.

O halde başlayalım löpçüğümüzü yapmaya. Bu iş için biz Leyla’yı tuttuk, kendisi löpçük konusunda deneyimli. Evde sık sık löpçük, yani slime denemeleri yaptığı için iyisiyle kötüsüyle birçok slime’ımız oldu zaman içinde. Bu da iyilerinden biri tabii ki.

Hadi izleyelim!

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin