bakın ben elbezinden ne yaptım..

-

beyaz tişört hastasıyım. evde bile olsam muhakkak beyaz bişey olmalı üzerimde. ben beni biliyorum da beni tanımayanlar sürekli aynı tişörtü giyiyorum sanır. ben de tişörtlerime renk katmak için bişeyler yaptım:)malzemeleri sayıyorum:1)elbezi2)ip3)çatal iğneresimlere anlattım..bakalım beğenecek misiniz?

elbezi
elbezi

kesme işlemi:)
kesme işlemi:)
çiçeğim hazır:)
çiçeğim hazır:)
çataliğne ile tişörte tutturdum:)
çataliğne ile tişörte tutturdum:)

26 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  beyaz tişört ve bluzlar benimde vazgeçilmezim. ama elbezlerine kıyamam, onları heba edemem, takılarla renklendirmek daha doğru.pembecim, ellerine sağlık, gayet güzel duruyor.

 2. Avatar photo

  zaten yabancı sitelerde el işlerinde kullanılan suni keçeler de bizim mutfak bezlerine benziyor üstelik pahalı,güzel fikir tebrikler!

 3. Avatar photo

  ama ya pembetilki ya olmadı ki temizlik bezlerini keçe havasında kullanmak benim fikrimdi …ya banane ya…ayrı yerlerde ayrı insanlar aynı şeyleri düşünebilir kuralı…keçe işi çıktı çıkalı gözüme ilk bezler takıldıydı..aaammaa zaman yok bizdede ondan yok be kardeş hem bak pahalı diyorlar…ii olmuş değerlendirmenhoş şu anda yazarken daha önce mesajları olanları göremiyorum düşmüşler …didti..iiishane yine sorunlar var herhal atıp atıp duruyu site biziüyelimizi istemiyo kızdı bize…

 4. Avatar photo

  biliyorum sevgili kondor, ne olur bizi birkaç gün mazur görün, tüm sitelerde başgösteren birkaç teknik problemi çözmek için uğraşıyoruz. bir hallolunca hem sorun kalmayacak hem de siteler daha hızlanacak. kusura bakmayın.

 5. Avatar photo

  bezleri marketten üçünü 1,5 ytl ye aldım:)aynı paketteydi hepsi..(pek pahalı sayılmaz!!)bunlardan küçüklü büyüklü yapıp tül perdelerimi hareketlendirmeyi düşünüyorum.. yada sefa’nın yaptığı gibi kapı süsleride çok hoş olur:)..bu arada dünden beri siteye yazdığım hiçbişey gözükmüyor..sayfam hiç yenilenmiyor..shane açıklama yapmış gerçi yukarda :)

 6. Avatar photo

  benimde daha önce yazdığım ,okuduğum yorumlarım silinmiş..sitenin sorunlu olduğu gündü sanırım,bi daha da olmadı!ama sen de hala gözüküyosa kendini tutma yaz bişeyler:)

 7. Avatar photo

  bana mı sıcak diyosun sesiber kardeş…:)çukurovanın sarı sıcağında kavruluyorum..bende en az senin kadar bezmiş durumdayım inan ki..çeşmeden akan su bile 30 derece..:(

 8. Avatar photo

  sıcak neyse de,nem zor gerçektende…sırılsıklam ediyor beş dk. da..sanada kolaylık versin Allah..ben yatar artık…haydi hayırlı geceler herkese..:)

 9. Avatar photo

  Geçen sene o kadar çok aramıştım ki keçe….Ama bİr gün mutfak tezgahını silerken keşfettim onları.Hemen gittim rengarenk aldım.Küçük telefon kılıfları ve bozuk para çantaları yaptım arkadaşlara hediye ettim.Ama çiçek yapmamıştım.HARİKASIN SAĞOLLLLL….

 10. arkadaşlar yaratıcılıkta sınır tanımıyorsunuz tebrikler……çocuk bluzları içinde ne şık olur değil mi?

 11. Avatar photo

  güzel fikirbiz çocukken de mendilden katlayarak kundakta sallanan bebek yapardı annem, ne zamandır aklımda yapmayı bilen varmı arkadaşlar :)

 12. Avatar photo

  nuisart diyor ki;güzel fikirbiz çocukken de mendilden katlayarak kundakta sallanan bebek yapardı annem, ne zamandır aklımda yapmayı bilen varmı arkadaşlar :)

  ben biliyorum canımkundakta sallanan ikizi bebek yapımın mendilden”pembetilki”senin bu yazını tuttuğumdan beri sağda solda paketin içinde sarı mavi pembe olan mutfak bezlerinden arıyorum arkadaşların evindekilere göz diktim geçen :))))

 13. Avatar photo

  ben biliyorum canımkundakta sallanan ikizi bebek yapımın mendilden”pembetilki”senin bu yazını tuttuğumdan beri sağda solda paketin içinde sarı mavi pembe olan mutfak bezlerinden arıyorum arkadaşların evindekilere göz diktim geçen :))))

  hani link bende bakayım :)

 14. Avatar photo

  link miii :P link yokki ben biliyom benden ii link mi olurhe sana nasıl tarif edebilirim bak ben onu hiç düşünmemiştim :P:)))

 15. Avatar photo

  link miii :P link yokki ben biliyom benden ii link mi olurhe sana nasıl tarif edebilirim bak ben onu hiç düşünmemiştim :P:)))

  banane ben link isterim :))ya şaka bi yana tarif edersen çok makbule geçer :)

 16. Avatar photo

  tamam ok elimden geldiğince anlatayım o zamanşimdi;mendili çaprazlamasına katlıyorsun,üçgen şekildesonra iki ucundan içe büke büke sarıyorsun (onlar bebek oluyor)tam ortada birleştiriyorsunsonra üstte kalan üçgen ucu (iki katlı ya) arkadakini arkaya öndekini öne doğru ayırıyorsunyavaşça asılırken diğer taraftanda sardığın bebekleri bırakmadan içine doğru alıyorsunzaten kendiliğinden oluyor osonra iki cundan tutup salllıyordun içinde iki tane ikiz bebek oluyorinş anlatabilmişimdir

 17. Avatar photo

  şimdi;mendili çaprazlamasına katlıyorsun,üçgen şekildesonra iki ucundan içe büke büke sarıyorsun (onlar bebek oluyor)tam ortada birleştiriyorsunsonra üstte kalan üçgen ucu (iki katlı ya) arkadakini arkaya öndekini öne doğru ayırıyorsunyavaşça asılırken diğer taraftanda sardığın bebekleri bırakmadan içine doğru alıyorsunzaten kendiliğinden oluyor osonra iki cundan tutup salllıyordun içinde iki tane ikiz bebek oluyorinş anlatabilmişimdir

  sen anlattıkça sanki gözlerimin önüne geldi eve gidip mendil bulup denerim çok sağol eğer başarabilirsem ay ay ayyy çocukluk yıllarıma gideceğim vallahi çok sağol asyacım :))

 18. Avatar photo

  sen anlattıkça sanki gözlerimin önüne geldi eve gidip mendil bulup denerim çok sağol eğer başarabilirsem ay ay ayyy çocukluk yıllarıma gideceğim vallahi çok sağol asyacım :))

  ne demek canım eğer olmadıysa akşamki denemen pc başında takıldığın yereri sorarsın ben sna yazarım öylede anlaşabiliriz

Bir yanıt yazın

Keçeden büzgülü kese yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, çok cici bir büzgülü şeker torbası hazırladım. Ben desenli keçeden yaptım ama kartondan ya da kumaştan da olabilir tabii. Ölçülü bir şablon karton hazırladım kendime. 12 parçaya bölerek çizdim,...

Keçeden kedi broş yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba dostlar, bir sitede farklı versiyonunu gördüğüm kedi kapı süsünü keçe broş için uyguladım. Hoş bir şey ortaya çıktı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Arzu ederseniz daha büyük çalışıp kapı...

Keçe fiyonk yapımı ve hediye kutusu yenileme

| | 0 Yorum

Merhabalar, atmaya kıyamadığınız hediye kutularınız varsa siz de benim gibi değerlendirebilirsiniz. Ben keçe fiyonk çalışarak yaptım bu yenilemeyi. İlk olarak fiyonk yapımı için şablon hazırlıyoruz. Keçe üzerine şablonları yerleştiriyor, çiziyor...