polimer kilden yaka iğnesi

-

Daha önce polimer kil ile neredeyse aklınıza gelebilecek birçok şeyi yapabileceğimizi söylemiştim. Şimdi ise polimer kil yaka iğnesinden bahsedeceğim.

elma ve kurt yaka iğnesi
elma ve kurt yaka iğnesi

İstediğiniz şekili yaptıktan sonra takı aksesuarları satan yerlerden alacağınız yaka iğnesini pişirmeden önce bir parça aynı renk hamuru bant gibi kullanarak iğnenin açılmasını engellemeyecek şekilde metal parçanın üzerine yapıştırabilir ve bu şekilde pişirebilirsiniz.

kalpli ayıcık yaka iğnesi ön görünüş
kalpli ayıcık yaka iğnesi ön görünüş
kalpli ayıcık yaka iğnesi arka görünüş
kalpli ayıcık yaka iğnesi arka görünüş

Başka bir alternatif ise şeklin arkasına iğneyi hafifçe batırmak ama bu iş biraz riskli hem figur bozulabiliyor hem de iğnenin açılan kısmındaki metal aksan hamura saplanırsa iğne açılamayabiliyor.

kalpli ayıcık yaka iğnesi biraz daha farklı bir iğne
kalpli ayıcık yaka iğnesi biraz daha farklı bir iğne

Piştikten sonra yapıştırmak ise çok tavsiye etmediğim birşey ben pattex yapıştırı kullandım ve düştü. Silikonu denemedim bu yüzden isterseniz bir deneyin.(Sonucu bana da söyleyin) Bunlar da benim yaptıklarım.

5 yorum gelmiş

  1. Avatar photo

    çarşıya iniyorum ama hava önce serinlemeli (buralarda sıcaklık 40 derece hissedilen şeklinde] iğneyi alıyorum akşama denedim say şu silikon işine bi bakalım..bende var…hemde olayı karşılıklı kesinleştirmiş olalım imece hesabı………

  2. pharmacid[pilli_silinen_hesap]

    Oldukça becerikli ve sanatçı ellerden çıktığı besbelli.Tebrikler,gerçekten çok güzel ve şirinler…Anahtarlıklar da yapılabilir değil mi?Yada çocuk odası veya mutfak perdelerine süs olarak tutturulabilir.Tuttum bunu!

  3. Avatar photo

    pharmacid iltifatın için çok teşekkür ederim ama o kadar da zor bişey değil, ilk kez deneyeceksen tavsiyem şu bir örnek bu kendine,yapılmış birşey,benim yaptıklarımdan da olabilir, baka baka yapmayı dene,kafanda olan birşeyi yapmaktan daha kolay olacak.ben kalıp kullanmadım ama kalıplar da satılıyor.çok zor değil sadece biraz zaman istiyor. anahtarlık,cep telefonu süsü, kitap ayracı,vb. aklına gelebilecek birçok şeyi yapabilirsin. denemenizi tavsiye ederim:)saatoniki ;evet sen şu silikon olayını dene de kesinleşsin ,ben de ona göre alayım:)

Bir yanıt yazın

Keçeden büzgülü kese yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, çok cici bir büzgülü şeker torbası hazırladım. Ben desenli keçeden yaptım ama kartondan ya da kumaştan da olabilir tabii. Ölçülü bir şablon karton hazırladım kendime. 12 parçaya bölerek çizdim,...

Keçeden kedi broş yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba dostlar, bir sitede farklı versiyonunu gördüğüm kedi kapı süsünü keçe broş için uyguladım. Hoş bir şey ortaya çıktı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Arzu ederseniz daha büyük çalışıp kapı...

Keçe fiyonk yapımı ve hediye kutusu yenileme

| | 0 Yorum

Merhabalar, atmaya kıyamadığınız hediye kutularınız varsa siz de benim gibi değerlendirebilirsiniz. Ben keçe fiyonk çalışarak yaptım bu yenilemeyi. İlk olarak fiyonk yapımı için şablon hazırlıyoruz. Keçe üzerine şablonları yerleştiriyor, çiziyor...