Cuma, Ekim 28, 2016
Bardaklar üşümesin! Örgü fincan kılıfı

Bardaklar üşümesin! Örgü fincan kılıfı

0

örgü fincan kılıfı
Merhabalar, internette görüp çok beğendiğim bir işi sizinle paylaşıyorum :) Kupalara örgüler
İnternette çok gördüm hemen yapmak istedim, bayağı araştırdım ancak yapılışı ile ilgili hiç bilgi yoktu. Ben de evde bulduğum malzemelerle yapmaya koyuldum. Evde beyaz ip, büyük şişler ve boncuklar vardı. Bardağın alt kısmına göre ilmek atıp öncelerden aklımda kalan bir ters bir düz örgüye başladım. Bardağın kulbuna kadar örgüye devam ettim. Fotoğrafta görüldüğü gibi sade olan örgümü goblen işlemek için aldığım iplerle süslemek istedim ve istediğim bir renk ile iki sıra işledim. İpime de hemen hemen aynı renkteki boncuklarım eşlik etti:)

İlk defa yaptığım için nasıl ölçü alacağımı ayarlayamadım ve kulp kısmı nasıl bitirilicek hesaplayamadım. Utanarak bu arka kısımların fotosunu paylaşıyorumm.
Seçtiğim iki boncuk ile düzeltmek için kestiğim ama daha beter hale gelen kısımları örtbas etmek istedim. Kulp arkasında iki yakayı bir düğme ile ilikledim, en alt kısımda oluşan hatalı yeri de ipimle örtbas etmek istedim, pek başarılı bir iş olmadı ne yazık ki :(

Umarım benim düştüğüm hatalara düşmezsiniz. Her ne kadar bazı görenler ne gerek var buna şimdi dese de benim çok hoşuma gitti. İyiki de yapmışım, bence siz de denemelisiniz :)

örgü fincan kılıfı

örgü fincan kılıfı

orgu-modelleri-fincan-kiliflari-2