Büyük su pet şişesinden kutu nasıl yapılır

-

buyuk-pet-sisenin-geri-donusumu

Büyük su pet şişesi kullanarak kumaş kaplamalı, kullanışlı kutular yapabilirsiniz. Aşamaları şöyle:

 • Kumaşı plastik pet şişenin şeklini alacak şekilde sardım ve toplu iğne ile sabitledim. Ve hemen ardından pet şişeye sardığım kumaşı şişenin üzerinden sıyırıp dikiş makinasında diktim.
 • İç kısmındaki kumaşı, iki düz kısım birbirine bakacak şekilde ve pet şişenin şeklini alan kumaşın dairesinin genişliğince ekledim kendisine (yani iç kumaşı). Fotoğraftan anlayabileceğinizi umuyorum.
 • Kumaşları yapıştırmadım, şişelerin ölçülerine göre dikerek pet şişeleri kapladım. Gayet kullanışlı oldular.
10lt 5lt su pedlerinden yapıldı
10lt ve 5lt su şişeleri kullandım.

11 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Ahh ahh ‘Sert süreksiz harflerin yumuşaması mantığını bundan yıllaar önce o minik dünyamda alt üst bir şekilde idrak ettiğim günden beri ben bu olur olmadık yumuşatma işlemini uygularım..’ O nedenle hiç şaşırmadım.. Ayrıca pek dikkatli buldum sizi, süper. Bu arada, üç noktadan sonra büyük harf ile başlanır:)Dikkatinizi çeken bir şey olursa yine beklerim.

 2. Avatar photo

  Daha önce çalışmalarıyla ilgimi ilgimi çeken ve beğendiğim bir kaç isim arasında sizde vardınız. :) O nedenle yorumunuzu gördüğümde ALANAY ismi hiç yabancı değildi benim için.. Teşekkür ederim yorumunuz için.

 3. Avatar photo

  İşyerinde okuyanlar için sorun olabileceğini aklınıza da getirmemişsinizdir şimdi siz o yumuşayan harflerin… Hani adres satırında çıkıyor ya uzantılar, hani onlar sonra kaydoluyor ya IP adreslerine….

 4. Avatar photo

  güzel olmuş kumaş sepetleri seviyorum bende yapıyorum ama bu teknik size ait sanırım bir de bu şekilde deneyeyim güzel fikir

 5. Avatar photo

  :) tukuazft şu ana kadar yayınlattığım gönderilerin ikisi hariç diğer hepsi kendime ait; doğaçlama, hiç bir yerde görmediğim çalışmalar.. Sadece fikir olması adına gönderiyorum sizlere.. Daha sonrada burada görüp beğendiğim çalışmaları yapıp paylaşmaya niyetliyim, bakalım artık :) Bu arada bu çalışmamı beğenmenize çek memnun oldum ve bir gün uygularsanız eğer görmek isterim.

 6. Avatar photo

  YogaYapanBalıkAman Allah korusun sistemi çökertmeyelim bu ‘yumuşatma’ vakkasıyla.. :))Bu arada şaka bir yana, evet doğru o kadar yazım hataları var ki IP adresinde kayıtlı ve arama motorunda karşımıza çıkan ve olur olmadık dönüşlerin, zaman kaybına ve bilgiye ulaşmakta süreci uzattığı bir gerçek.. Bu arada sizde noktalama işaretlerine bayağı dikkat etmeye başlamışsınız artık.. Ee bellimi olur, gelişim sürecimizi böyle bir arada iken tamamlarız belkide :))

 7. Avatar photo

  suzank,Ben size noktalama işareti hatası yaptınız veya yumuşatma kullandınız diye değil, kullandığınız kelime uygun olmadığı için yazdım. Yoksa istediğiniz kadar yazım, noktalama hatası yapın benim için hiç önemi yok. Sizden geri atak değil, nazik bir cevap beklerdim. Neyse, boşa kürek çekmenin anlamı yok belli ki.

 8. Avatar photo

  Kabalık olarak algılamayın verdiğim cevapları.. Evet maksadınızdan şüphe ettim, doğru ve niyetinizi bilememem çok normal ki buna rağmen beni hiç rahatsız etmediniz. Ayrıca hak veriyorum sonuna kadar yazdıklarınız konusunda, bunu anlamış olmanız lazım verdiğim cevabımda. Neden ‘boşa kürek olsun’? Yanılıyorsunuz; başlığımın son halini görmediniz mi? Yoksa artık sadece yorumlarımı okumak için mi uğruyorsunuz buraya :) Neyse ben gerçekten memnun oldum sizinle tanıştığıma.. Ve bu duyarlı davranışınız için çok teşekkür ederim size :) Yine beklerim, uğrayın olurmu.

 9. gayet başarılı bir çalışma olmuş sürekli yazıp çizen arkadaşların müsfette kağıtlarını atabileceği bir çöp kutusu olmuş

Bir yanıt yazın

Aaaa bunu PET şişeden mi yaptın!

| | 102 Yorum

Bu çalışmayı görenlerin verdiği tepki; “Aaaa bunu PET şişeden mi yaptın!” oluyor. Evinizdeki çeşitli küçük nesneleri farklı bir yolla sergileyebileceğiniz, tozdan koruyacağınız bir nevi vitrin. Çalışmayı nasıl yaptığımı dilimin döndüğünce...