Çarpı işi keseler – nikah hediyelikleri

-


Çarpı işi keseler nikah hediyeliği olarak hazırlandı, sipariş üzerine. Nikahında ya da yapacak olduğu etkinlikte farklılık oluşturmak isteyenler için harika bir el emeği hediyelik nakışlı kese çeşitleri. Etamin kumaş üzerine kanaviçe işlenerek yapılıyor. Ben bir de gelin ve damadın baş harflerini işledim keseler üzerine. Lavanta, kelebek, bisiklet, gül deseni gibi pek çok figür işlemek mümkün çarpı işi ile. Kullanılacağı yere göre işlemesini de değiştirebilirsiniz siz zevkinize ya da siparişe göre. Renkli kurdeleler kullandım kesenin ağzını bağlamak için. Etamin keselerin ağız kısımlarına dantel güpür geçtim bir de. Nikah hediyeliği olacağı için ne kadar zarif olsa o kadar iyidir diye düşündük. E zarafet denince de illa bir dantel girsin işin içine istiyor insan, değil mi ya?

İçine kına ya da çerez koyarak kına gecesinde, nikah şekeri koyarak nikahında, tesbih veya lavanta koyarak mevlitlerde, yine lavanta koyarak dolap ve çekmece içlerinde ya da bir gözlük kılıfı olarak çok amaçlı kullanılabilir, renk renk desen desen harika el emeği çarpı işi keseler. Hadi hayalinizi bize anlatın biz de hayalınızı görsel olarak sevgiyle işleyip size sunalım. Daha fazlasına ulaşmak bilgi almak ve sipariş vermek için bana instagram ve facebook hesabım olan ruveydaetamin’den her an ulaşabilirsiniz. Ayrıca önerileriniz olursa da her daim buradayım. Sevgiyle aşkla marifetle kalın. Hoşçakalın.

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Kumaştan kalp lavanta kesesi yapımı

| | 0 Yorum

Kumaştan güzel bir kalp kese yapımının aşamalarına bakalım… Bir kurdeleden ya da kumaştan kestiğimiz ince bir şeritten kesenin askısını yapalım. Kalp şeklinde kestiğimiz kumaşa dikelim. İki kalp şeklindeki kumaşı tersten...