bu elma şekilli iğnedenlikleri görünce bayıldım. ama yapması zordur herhalde dedim. meğerse hiç de zor değilmiş. nasıl yapıldığını görünce ne kadar kolay olduğunu da anladım. görelim bakalım kolaymıymış diyenler içeri buyursun.
tek ihtiyacınız olan kartondan kesilmiş şekildeki gibi yaprak formlu bir kalıp. kumaşın üzerine koyup istediğiniz desenlerde 4 adet kesiyorsunuz. ve birbirlerine dikiyorsunuz. içlerini doldurduğunuzda iğnedenliğiniz de hazır.
içleri boşken böyle görünüyorlar.link
buna benzer bir iğnedanlık yapmıştım ama kumaş uyumu çok önemli. uyum olmazsa güzel olmuyor.
Şirin görünüyorlar.
Çok güzeller, ben de bu yazılara bakarak ne hayaller kuruyorum, düğünümde tak ıtörenindeki iğnelikler kırmızı elmalar ve yeşil armutlar şeklinde olucak, büssürü olucak pek tabii.. Bir hasır sepetin içine konulacak, kır düğünüü değil mş, al sana doğal elma armut iğnelikl. :)))
bu hayali sevdim ben. umarım düğünün hayalindeki gibi olur. mutluluklar….
bende zor sanmıştım walla , kolaymış yazdıgınız halde. okuyunca anlaşılıyor. tşkler : )