Eşimin ilk marangozluk denemesi :)

-
Son hali
Son hali

Eşim buraya taşındıktan sonra fiyatları çok yüksek olan ahşap ürünlere inatla ilk marangozluk denemesini yapmaya karar verdi. En uygun fiyatlı ahşap malzemeyi (rus çamı) Koçtaş’tan temin ettikten sonra tamamen el emeğiyle ve kısıtlı olan basit el aletleriyle bence ilk iş için çok başarılı bir çalışma ortaya çıkardı. Minderleri de dışarıya diktirerek verandamıza iki parçadan oluşan sade, güzel, geniş ve de çok rahat bir köşe sedire sahip olduk. Hem de dışardaki örneklerinden çok daha uygun fiyata :) Sizinle paylaşmak istedim, bu sefer de eşimin marifetini :))

İlk parça tamam
İlk parça tamam
Ahşap kısmı ve macunlama bitti
Ahşap kısmı ve macunlama bitti
Verniklendi
Zımparalandı ve verniklendi
Sadece minderler eksik
Sadece minderler eksik
Etiketler: , , , ,

32 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  SEvgili Sibella;muhteşem olmuş! Ellerinize sağlık..Kendi emeğiniz ile yaptığınız için çok daha keyifli ve dinlendirici bir sedir olmuştur.. = ) Güle güle iyi günlerinizde kullanın..

 2. merhaba, uzun zamandır sitenin pasif bir kullanıcısıyım ama artık bu yazıdan sonra tutamadm kendimi..harika olmus cok imrendim. ayrıca eviniz de pek guzel gorunuyor istanbul mu orası?

 3. Avatar photo

  vallahi hayran olmamak içten degil.eşinizin ellerine saglık gerçekten çok güzel görünüyor.bu arada o sedirlerin üzerinde o güzel manzara eşliginde akşamüstü bir bardak çayda süper olur:))) iyi günlerde kullanmanız dilegiyle…

 4. Avatar photo

  Eşinizin ellerine sağlık güle güle oturun.Ortada görünen tepsinin altındakiler lastik mi ben mi yanılıyorum?

 5. Avatar photo

  Eşimin adına herkese yorumları için teşekkür ediyorum. Kimonofight evimiz İstanbul değil Bodrum’da,biz de daha yeni taşındık sayılır. Hala yerleşmeye çalışıyoruz işte böyle böyle. Nrhnmrl tepsinin altında görünenler ise iki tane üstüste konmuş hasır örgüden puflar.

 6. Avatar photo

  Bu arada yorumları okudum kendileri bayıldı. Gerçekten de beceriklidir, yeterki istesin elinden bir şey kurtulmaz kolay kolay.

 7. Avatar photo

  Harika olmuş, bayıldım eşinizin ellerine kollarına sağlık yeni çalışmalarınıda bekleriz:) Bol muhabbetler, keyifli oturmalar güle güle kullanın:)

 8. Avatar photo

  Sedir için: Pratik, sevimli, rahat, yerden yüksek olması nedeniyle altı kolay temizlenebilir, kolay taşınabilir ve beyaz minderlerle de tam Bodrum havasına uygun çok şık bir sedir.Eşiniz için: Önce şaka sandım ama gerçekten eşinizin yaptığını anlayınca çok şaşırdım.Bay Marifet inatla bu kadar güzel bir şey yaptıysa biz kendisinden daha başka işler de bekleriz artık.Elleri dert görmesin ve alkış.Sibella için: Kabloları yerden toplamayan eşlere örnek gösterilesi bir eşe sahip olduğu için kendisiyle gurur duyuyoruz :)Not: Evinizde güle güle oturun ve çok mutlu Bodrum günleri yaşayın :)

 9. Avatar photo

  ben, ne yazacağımı şaşırdım ya…YOK BÖYLE BİR ŞEY…ilk marangozluk denemesi için bayağı zor bir çalışma…KOCAMAN TEBRİK EDİYORUM…keşke yarışmaya katılsaydı bu çalışmayla..tozunu attırırdı…kocacığıma bunu göstermeliyim….- bak millette ne kocalar var… diye…Allah nazarlardan esirgesin….

 10. Avatar photo

  Ayy gerçekten yaa, bak bu benim aklıma hiç gelmedi. Keşke Levent’i üye yapıp bu çalışmasını da yarışmaya gönderseydim. Tam da yaz temasına uyardı değil mi?

 11. Avatar photo

  Bu arada şunu da belirteyim dördüncü resimde havuzun kenarı ve güneşlenme bölümünde yerdeki kayrak taşlarını da kendileri döşediler, aynı nedenden dolayı :) Ayy nazar değcek vallahi :))

 12. Avatar photo

  Teşekkürler uyuyangcım, maalesef ben yazıyı göndermeden önce düşünemedim bunu. Benim de yarından itibaren misafirlerim geliyor, kendim için de bir şey yapıp gönderebileceğimi sanmıyorum. Ne yapalım başka bahara :))

 13. Avatar photo

  sibella’ya gelecek/gelmiş misafirlere:gelmemeniz için bişeyler yapmak lazım gelirdi ancak dağda bayırda yuvarlanırken siteye bakamadım..e madem geldiniz hoşgeldiniz …ancak müsafirliğin kısa olanı makbüldür ve yatıya kalmak evsahiplerince pek hoş karşılanmaz :) bu bakımdan hadi 3-4 gün konakladınız ona da eyvallah..bir hafta da benden bonus olarak kalın yeyin için kaleye, halikarnasa, tura mura gidin ama ondan sonrası için reca ederim ülkemizin diğer nadide köşelerini de görün derim..bir efes ne bileyim side olsun ölüdeniz olsun hatta kapadokya filan enfes yerlerdir.arz ederim :)sibella yarışmaya mutlaka katılsın..

 14. Avatar photo

  tesadüf karşıma çıktı ve ben bunu hazır mobilya sandım çok başarılı tebrikler eski bir yazı ama yorum eklemeden duramadım :)

Bir yanıt yazın