19 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  canım benim ben bu testiyi sanki bir yerlerden hatırlıyor gibiyim sen sanki önceden gönderdinmiydi ney.))imaj arşivinden göndermiş olduğundan tekrar gönderdiğini unuttun sanırım yada belkide ben bloğunda gördüm olabilir :)))

 2. Avatar photo

  Bloğumda görmüşsündür önce orada yayınladımki açıklamasını yapayım diye. 10 marifette mümkünü yok. Ben kurcalarken resim nasıl olduysa imaj arşivine gitti. Resim gönderme sorunu yaşıyorum ya.

 3. Avatar photo

  maalesef dilekciğim. shane cevap yazmış bana denemeye fırsatım olmadı bugün bir ara deniyeceğim. resmi bilgisayarımdan imaj arşivime yükleyeceğim oradan göndericem zaten tavsiye edilen yöntem buymuş ben bilmiyordum.

 4. Avatar photo

  :)) testin çok güzel olmuş ama yumurta kabuklarını saklama nasıl olsa neredeyse ehrgün kullanıyor. Lazım olduğunda toplarsın, iki komşudan istesen bile olur :))

 5. Avatar photo

  embir benim ne zaman ne yapacağım hiç belli olmaz, ne zaman eseceğide belli olmaz o nedenle saklıyorum. saklıyorum derken, iyice yıkıyorum birde uzun iş yani onun için koymuştum bir yerelere bir aralar. şimdi yok merak etme. beğendiğine sevindim sağol. ha birde bizim evde pek sık kullanılmıyor yumurta.

 6. Avatar photo

  dilek ya madem başladın, başladığın işi bitir. bak ne güzel anlatıyorsun biraz daha detaylı anlatsana şu olayı benim gibi bilgisayar özürlü birinin anlayacağı şekilde lütfen.

 7. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Kimse bilgisayar özürlü değildir merak etme buket abla ;) Boza boza öğreniceksin. Sonuçta en iyi biliyorum diyen anasının karnından böyle çıkmadı ;)Şimdi sanırım sen daha önce blogger’a yüklemiş olduğun resmin adresini (url) ekliyordun ki bloggerın şöyle bir güzelliği var mesela blogunda her hangi bir resme resmi göster dediğinde sana tarayıcında resmi göstermek yerine bilgisayarına kaydetme işlemine gidiyor. Kayıt ettiğimiz dosyayı da görüntüleyemiyoruz zaten. 10 Marifette bu resmi gösteremiyor.Şimdi bunun için Asya Ablanın da dediği gibi resmi imaj arşivimize atmamız lazım. Bunun için konu açarken imaj ekle butonuna tıkla ardından hemen orada minik bir çekmece açılacak sana. Burada “Bilgisayarımdan Yükleyeceğim” kısmını seç “Gözat” yazan yere tıkla. Karşına senin bilgisayarındaki dosyaların çıkıcak (genelde masaüstündeki dosyaların çıkabilir) buradan resmini seç ve Gönder yazan yere tıkla. Resminin minik bir hali görünecek. Etrafında da kırmızı çerçeve var. Biraz altta Konumu yazan bir yazı göreceksin onun altında da İmaja Alt metin diye bir yazı var. Oradaki boşluğa resminin ismini yazabilirsin. Mesela bu resim için “Lacivert Toprak Testi” ardından “ekle” yazan yere tıkladığında resmin konuna eklenmiş olur. Fakat sen bu resmi göremezsin. sonra yazıcaklarını yazdıktan sonra gönder butonuna tıkladığında her şey tamamlanmış olur.Özetle:1- İmaj Ekle butonuna bas2- Bilgisayarımdan yükleyeceğim e tıkla3- Gözata tıkla4- Gelen yeni pencereden resmini seç5- Göndere tıkla6- İmaja alt metin ekle kısmına resmin tanımını yaz7- Ekle ye bas8- Yazı yazma yerine yazını yaz gönder de

 8. Avatar photo

  Sevgili Fraise çok teşekkür ederim. Canım ya baya da uzun uzun anlatmışın çok zahmet oldu. Dediklerinin aynını yapıyorum, zaten daha önce resim gönderdim bu yolla. 5. maddeye kadar hepsini yapıyorum ancak sayfa görüntülenemiyor yazısı çıkıyor karşıma her seferinde. Neyse kızlar boşverin sizi çok yordum bu konuyla. Başka yollar deniycem artık. Hepiniz sağolun.

 9. Avatar photo

  buket abla frasie benim yerime anlatmış zaten ben o aralar marifete gelemediğim için kaçırmışım yazını aynı frasienin dediği gibi yapıyoruzfakat aynı sayfa görüntülenemeiyor yazısını bende karşılaşıyorum sebebei ise benim şöle olmuştu hemen anlatayım ;şimdi kendi yaptığımız ürünlerin resmini fotoğraf makinamızla çekiyoruz ya e dolayısıyla boyutu büyk oluyor yani hani resmi açıp baktığımızda neredeyse ekranı tam kaplayacak şekilde büyükse boyutu büyük demektirşimdi eğer o resimi o şekilde ben yüklemeye kalakarsam sayfa görüntülenemeiyor yazısı ile karşılaşıyorumbende boyutu ve buraya ekleyeceğim resimi açıyorum altta resimdüzenleme bölümü var oraya tıklayıp boyutunu uzat eğ bölümünden 50-50 şeklinde ayarlıyoırum ve kaydet diyorum boyut küçükmüş oluyor ve yazı ekle bölümünden tekrar yeni bir sayfa açıyorum yada F5 e basarak sayfayı yeniliyorum tekrar oradan imaj ekle diyorum o zamana oluyor:)))bilmem anlatabildimmi karışık anlattım galiba ama ancak bu kadar oldu buket abla (patrondan kaçak yazıyorum da:))

 10. Avatar photo

  Dilekciğim tekrar teşekkürler oldu sanırım. Bir resim gönderdim 10 marifete. Yayınlandığında görürsün. Birde bir şey daha sorucam sonradan bu resimlerin boyutlarıyla oynamaktansa çekerken küçük çekmenin bir yolu varmıdır acep. Uzaktanmı çekmek lazım nedir, yoksa makinanın ayarlarıyla ilgili bir şeymi?

 11. Avatar photo

  Uzaktanmı çekmek lazım nedir, yoksa makinanın ayarlarıyla ilgili bir şeymi?

  makinanın ayarlarıyla oynamak gerkiyor boyut olayını küçülymek gerekiyor:))

 12. Avatar photo

  arkadaşlar size kötü bir haberim var. yarışmaya katılmak için fotoğraf makinamı bekliyorum demiştim ya. tamire gitmişti, tamir oldu. tamir eden firmanın ups kargo ile anlaşması vardı. bana geçen hafta 23 temmuzda gönderilmek üzere ups ye veriliyor ve benim makina hala yok ortalıkta ups kaybetti makinamı. aklınızda olsun kargo göndermek isterseniz göndereceğiniz şirketi iyi düşünün.

Bir cevap yazın

İğne oyası ve boncuk işlemeli kese yapımı

| | 0 Yorum

Bu yılbaşı için farklı bir şey yapmak istedim. Keseleri çok seviyorum bu yüzden yılbaşı kesesi yapmaya karar verdim. Ama nasıl süsleyeceğimi bulamazken pul ve boncuklardan bir şeyler yapabilirim dedim. Sevdiklerime...

Nakış malzemeleri nereden alınır?

| | 0 Yorum

Nakış malzemeleri nereden alınır? Eğer el işlemesi, nakış, kanaviçe, Brezilya nakışı, ince tığ işi gibi ince marifetlere sahipseniz ya da olmak istiyorsanız, o zaman nakış malzemeleri gerekiyor size. Peki bu...

Dantel kitap ayracı yapımı

| | 1 Yorum

Yeni yılda bir süre hediye almamız gerekir günler öncesinden kimlere ne hediye alacağımızı düşünürüz. İşte size bir hediye alternatifi, tek başına ve ya bir kitapla birlikte verebileceğiz dantel kitap ayracı....

Video: Düz nakış işleme nasıl yapılır?

| | 0 Yorum

Sevgili Melda Hanım, yapımı pratik ama harika sonuç veren bir düz nakış uygulaması gösterdi bize bu videomuzda. Çok güzel bir pano çıkıyor ortaya, bakın bir. Size de işleme isteği gelecek, eminiz.  ...