Eski tişörtten çocuk elbisesi yapımı

-


Eski tişörtten çocuk elbisesi yapımı çalışmamı paylaşacağım bugün sizlerle, umarım ilham verir. Eski kıyafetleri değerlendirme fikirlerine bayılıyorum. Hem geri dönüşüme katkıda bulunmak hem de yepyeni modeller oraya çıkarmak insana kendini çok iyi hissettiriyor. Bu defa abisinin küçülen tişörtünden kardeşine bir elbise yaptım. Küçük bir elbise olduğu için dişim makinesi olmayan annelerin biraz sabır ile ellerinde bile dikebilecekleri kolay bir elbise oldu.


Öncelikle Angry Birds baskılı tişörtü resimde görüldüğü gibi kol, yaka ve yan kısımlarını alacak şekilde kestim.
Sadece yanlarını, yakayı ve saplarını dikmek yeterli oldu. Etek uçları tişörtten de dikişli olduğu için orada hiçbir dikiş işlemi uygulamadım. Tişört kendinden Angry Birds baskılı olduğundan başka bir süslemeye de gerek kalmadı. Kesmiş olduğum parçalardan bir şerit yaparak onu da elbise askısı olarak diktim. Son derece pratik dikimli, şirin bir elbise modeli oldu. Eğer yapacağınız modeli beğenmezseniz en azından evde gündelik olarak giyinebilir çocuğunuz. Küçükler sürekli üstlerini kirlettikleri ya da yiyeceklerle leke yaptıkları için evde de olsak sürekli üst değiştiriyoruz. Konu çocuklar olunca eski kıyafetleri değerlendirmek daha da bir anlamlı oluyor bu yüzden de.
Tişörtten elbise yapımı çalışmamı umarım beğenir, kuzucuklarınızı sizler de kendi ellerinizle dikeceğiniz elbiselerle giydirebilirsiniz. Erkek çocuğu olan anneler de eski pantolonlardan şort yapabilirler mesela. Pantolondan şort yapımı da tıpkı tişörtten elbise yapımı gibi kolay dikiş bilgisi gerektiriyor.

Bir cevap yazın

Tişört geridönüşüm

| | 3 Yorum

Eski uzun ya da kısa kollu bir tişörtten sıkıldıysanız ya da beğenmiyorsanız onu geridönüşümden geçirip şık bir yazlık bluza dönüştürebilirsiniz belki. Birkaç kesik, biraz basit dikiş ile bu iş hallolur....