Gamy’nin annesinin mozaik kutusu

-

Annemden bir çalışma daha. Kağıt mozaik çalışması. Sibella çalışmasını yapmış ve anlatmış burada. Ben yaparım uzun uzun zor zor, ama işte böyle pratikleri de var. Ben çok seviyorum, böyle güzellikleri… Ellere sağlık.

23 yorum gelmiş

 1. Gamy

  Seninde öyle Sibella, aklıma getirdin hemen fotoğrafların arasından çıkardım. Çok beğeniyorum, hiç de bir şey olmuyor, aynı mozaik gibi taş gibi. Zaman bulsam çok istiyorum kendime bir şey yapmak, kutuları çok seviyorum. Ortalığı toplamaya çok yarıyor, belki yaparım ;) iyi ki hatırlattın..

 2. eylul74

  bu çalışmadan bende yapmıştım çok kolay ve keyiflidir hele o dolgu maddesi mozaik jeli cam gibi duruyor bayılıyorum..gamy cim anneciğinin ellerine sağlık mükemmel bi renk uyumu sağlamış..çok zevkli biri olduğu belli sevgiler selamlar..gammycim acaba şu fimo jelide bunun gibi bişeymi şimdi aklıma geldi…bunun fırında yapılanı:))))))

 3. Gamy

  teşekkürlr kızlar,annemle babam yolda bana geliyorlar, okuyacağım yorumlarınızı.eylülüm canım çekim bittide yaptım dilediklerinizi öğrenmek istediklerinizi, ama kasedimi aktaramıyorum bilgisayarımı götüreceğim yarın bilgisayarcıya olsun kurguya geçeceğim o zaman öğreneceksin, yapılış aşamasında püf noktalarıyla anlatmak daha iyi. ama o jel fırında pişince kemik oluyor buzlu cam gibi…

 4. KatyaGuler

  Gamy,annene selamlar.Şahane,çok marifetliymiş maşallah.Bu çalışmaları gördükçe insan “bir deneyeyim “diyor,uff …

 5. uzay1

  cok güzel olmus ellerine saglık annenizin.. keşke benım annemde böyle şeyler yapabilse :) annem sadece yaptıklarımı begenmekle yetiniyor :)

 6. Gamy

  KatyaGuler hanım teşekkürler, annem becerikli çok da pratiktir, ben de ondan çok şeyler öğrendim hala öğrenirim danışırım.sağol uzaycım, takdir etmekte iyi bir motivasyondur, sağolsun annelerimiz.

 7. sesiber

  Tertemiz, mis gibi bir çalışma yapmış anneciğin, ellerine sağlık. Annenin ellerinden öperim Gamzecim.Dün benim annem babam da dükkanıma geldiler. Annem ördüğü çiçeklerin takı olmuş halini gördü, pek mutlu oldu, pek beğendi. :)

 8. alonenes

  renk uyumu,kutu harika…anneciğinin ellerine sağlık ablam baya da bi marifetliymiş…tebrik ederim kendisini…

 9. saatoniki

  gamy nin anneye bakın yav :) valla helal olsun bööle anneye..ne güzel billa ..bu da boyutlu görünüyo nedir bunun sırrı?okudum ki anne baba da geliyomuş ohhh gelsin çaylar kekler mmımmh..babadan da bi çalışma bekliyoz artık hep anneye yüklenmeyin :)

 10. Gamy

  Sesim oh valla bak sen de çalıştırıyorsun anneyi, kimbilir ne hoşuna gitmiştir, bir örgü yok bizde, o çiçeklerden azim edeceğim yapacağım…eskiden liseli genç kız iken örerdim kazaklar..sağolun kızlar, anneme okutacağım.Babam yarı yolda kaldı, konaklıyorlar kalbi yorulmuş, eh ben dedim onlara gelip alayım diye..Dinler mi baba..O da marifetli buraya eklemek isterdim ama bağ bahçe işleri olmuyor galiba..Yok biz diyetteyiz topluca öyle yiyemeyiz kek börek…Onlar arada kaçırıyorda ben ı ıhh…Boyutlu ve kabarık kabarık yüzeyi.Ama bana yapmadı :((annem babam takıları birleştirirler bana laf aramızda hihihi)

 11. sesiber

  Buraya eklediğim, annemin perdesini geçenlerde ona gösterdim, öyle memnun oldu ki… Onlar ne marifetliymiş aslında, bizler hazır malzemelerle tasarım yaptık diyoruz. Asıl eskilerde ne varsa var. Olmayanı oldurmuşlar malzeme kıtlığında.

 12. saatoniki

  yatmak üzere iken aniden aklıma geldi..fimocuklarım geldi bugün..onlarla beraber yatıcam bu gece, yeni alınmış çocukluk ayakkabım gibi :)

 13. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Gamze abla Anne Gamyi bekliyoruz 10marifete:):):):):)

 14. nokturn

  süper süperrr!..anneciğinin ellerine sağlık..dediğim gibi mozaik desenini sevemedim hiç ama çalışma ve renk uyumu enfess..saat12 sesibere katılıyor ve haydi katıl diyorum..

 15. Gamy

  çookkk teşekkür ederim sefacıım…son kontrolleri yapıp kapatıyordum ki gördüm.sağolasın, geceyarısı geçince mesaj atan güzellerede teşekkürler, hepimiz sağlıkla mutlulukla güzel yarınlara inşallah

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
Gamy

Polimer kille oynamaktan keyif alıyorum. Elime geçen her ne olursa kendimden bir şeyler katmayı seviyorum. Gelin hep beraber rengarenk olalım. Fikrim geldi haydi uygulayalım :)

Ressam masası temalı mozaik sehpa

| | 6 Yorum

Ikea’dan aldığım sehpa üzerine cam mozaik taşlarını kırıp yapıştırarak çalıştığım ressam masası temalı mozaik sehpam. Ayrıntılar ve diğer çalışmalarım için web siteme beklerim....

Mozaik kolye

| | 10 Yorum

Merhaba, uzun bir aradan sonra nihayet  yeni bir çalışma paylaşabiliyorum Mozaik ve polimer kil ile tasarladığım bu kolyeyi umarım beğenirsiniz. Sevgiler, selamlar. Blogum....

Mozaik çinide güller

| | 1 Yorum

Mozaik çininin dekorasyondaki zerafeti… Bisazza da gördüğüm bu romantik ve zarif bir mozaik çinilere sizde göz atın. Bir fikir: Bunları nakış şablonu olarak da kullanamaz mıyız? Piksel piksel duruyor sonuçta....

Aynalı mozaik denemesi

| | 3 Yorum

Kızımın kırdığı aynanın parçaları gözüme güzel görününce ben de değerlendirmeye karar verdim. Ahşap boyama kursuna gidip de ahşap boyamayan tek öğrenci olarak bakın bakalım neler olmuş… aynalar kabaca anlatacak olursak,...

Çakma mozaik

| | 10 Yorum

Mozaik yapıcam diye tutturmuşken, çakmasını yapıverdim. sehpamı da bu işe kurban verdim. Hatta sehpayı boyamaya üşendiğim için beyaz tutkalla vernikledim önce. sonra boyadım. olmadı bir de tampon uyguladım. ayakları verniksiz...