Salı, Ekim 25, 2016
Islak keçe mont (dikişsiz)

Islak keçe mont (dikişsiz)

10


Öncelikle bu montun yapım aşamasının çok meşakkatli ve uzun sürdüğünü belirtmek isterim, çünkü tamamen el yapımıdır, hatta yerlerde sürünerek 2 haftada yapılmıştır. Düğmeleri özel tasarım ahşap. Kalıp çıkartarak yaptım, bu yüzden tamamen dikişsiz. Daha fazlası için buraya ya da buraya bakabilirsiniz.

Paylaş
sheepinks
Ben Senem SÖKER Ankara Güzel Sanatlar Stilistlik Okulu’ ndan mezun olduktan sonra Yıldırım MAYRUK Moda Laboratuvar’ ında staj yaparak moda vizyonumu genişlettim. Bir süre; dizi, film ve reklam setlerinde Kostüm asistanlığı ve Kostüm Sorumluluğu yaptıktan sonra birkaç moda dergisinde Moda Editörlüğü yaptım.Bu serüven tam 6 yıl sürdü. 2009 yılında bu deneyimlerimi keçe ile birleştirdim. 2011 yılında “SHEEPINKS” adında bir marka oluşturduk. SHEEPINKS; size tamamen doğal malzeme olan yünü kullanarak eğlenceli ,modern ve eşsiz ürünler sunmaktadır. Ürünlerimizin hepsi çamaşır makinesinde yıkanabilir. Ürünlerin üzerindeki çalışmalar boyama değil, renkli yünler kullanılarak geleneksel yöntemle yapılmıştır. Yünlerimiz %100 Merinos yünüdür ve son derece yumuşaktır. Kesinlikle "dalama" yapmaz :) “Siz hayal edin biz yapalım” sloganıyla da herkese keçeyi sevdirmeyi, tanıtmayı ve tekrar gündelik yaşamda kullanılmasını hedeflemektedir.

10 YORUMLAR

  1. Ellerinize sağlık, Senem hanım.Sizi, Bloomberg deki gündem programında izlemişitim.O zaman, sabrınıza ve eşinizle işbirliğinize hayran olmuştum:) Bir de programın başını kaçırdığım için, üzerinizdeki elbiseyle ilgili anlattıklarınızı izleyememiştim:)) o dönemde hatırladığım kadarıyla havalar sıcaktı ve ben elbiseyle terleyip terlemediğinizi merak etmiştim.Bulmuşken belki cevap alabilirim diye düşündüm.
    Tekrar tebrikler,ellerinize sağlık.

  2. teşekkür ederim ilginize : ) Keçeyi aslında çok yanlış biliyoruz ….Sadece sıcak tutar zannediyoruz ama aslında keçe; vücut ısısını sabit tutar ve sizi terletmez..Yazın kullandığınız zaman güneşin sıcağından korur içeriye ısı geçirmediği için,kışın ise soğuğu geçirmez..Aynı zamanda yalıtım malzemesi olarak da kullanılıyor .Yazın kullandığımız pamuklu ,terletmeyen ince kumaşlardan hiçbir farkı yoktur yani..:)…Keçenin diğer özellikleri için internet sitemi ziyaret edebilirsiniz.(www.sheepinks.com)