İşte deri dokusu tepsim

-

İşte bu da deri dokusu için daha iyi bir örnek olan tepsim. Bu çalışmada tekniğe daha uygun renkler kullanmışım, yani altta açık kahve üstünde ise koyu kahve. Üzerine de altın rengiyle türk desenlerinden birini çalıştım. Peki bu nasıl sizce?

detay
detay

30 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  BOYAMA OLDUĞUNU BELİRTMENE RAĞMEN , İNATLA DERİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMEK GELİYOR İÇİMDEN. BU DA NE DEMEK ; TEKNİK İŞLEM , BAŞARIYLA UYGULANMIŞ DEMEK.DENEMEK İSTEYECEĞİM BİR TEKNİK.

 2. Avatar photo

  Evet ben de deri dokusu için daha doğru bir örnek olduğunu kabul ediyorum. Bu teknikle boyanan mobilyalar da çok güzel görünüyor. Bir de bu teknikle duvar boyamak için rulo şeklinde aletler var. Yani duvarda da deneyebilirsiniz, tabii daha farklı renklerle.

 3. Fraise[pilli_silinen_hesap]

  Sibel(la) Abla :) Şimdi bir şey diycem belki gülersin :p Hani önceki konu vardı ya baskılı ekmekliğim… Ben 10 marifete her girişimde her o konu kenarda duruşunda ben inatla onu “baskılı ekmeğim” diye okuyup her defasında da istisnasız “ekmeğe baskı mı?” diye düşündüm…Oraya sanırım bu saçma sulak yanlış okuyuşumdan dolayı bir şey yazmadım :D- Evet evet annem iyileşti ben ondan böyle kendi içimde mutluyum -Heh şimdi buna gelicem deri dokusu çok güzel duruyor ama ben 2 şeye daha bayıldım.1.si hani desen yapmışsın ya üstünü çok muntazam duruyor nasıl desem sanki hazır gibi hani sanki o hep öyleymiş gibi…Bir de mesela benim kullandığım verniğim parıl parıl parlıyor saolsun ve beyaz bir şey üzerine uyguladığımda sarımtırak yapıyor.Senin verniğini çok sevdim :)Tamam biliyorum Sibel Ablam 1000 kere sen 100 kere mybadem de en az bu kadar söylemiştir sanırım yarı mat vernik diye…Nalbura gidince ne diye istiycem ben ? :D

 4. Avatar photo

  Sevgili Fraise senin yorumlarına bayılıyorum vallahi. Ben malzemelerimi nalburdan değil hobi marketlerden alıyorum ya da yapı marketlerin hobi bölümlerinden. Ahşap boyama için yapılan vernikler bence daha güzel oluyor. Ben de senin gibi mat vernik seviyorum. Bir de son zamanlarda daha kolay diye mat sprey vernik alıyorum ve bir kaç kat uyguluyorum.

 5. Avatar photo

  Bir de unuttum desenleri de açık renk karbon kağıdıyla tepsiye geçirip ince uçlu fırçayla boyadım. Ben ince işçilik isteyen ayrıntı işleri yapmayı çok severim. Yavaş ve dikkatli çalışırım o yüzden temiz olurlar.

 6. Avatar photo

  Ahhh Ah maalesef hiç kullanmadığım malzemelerden biri de gomalak, üzgünüm sesiber. Beğendiğine de sevindim.

 7. Avatar photo

  Gomalağı ben kalıp aldığım nesnelerin negatiflerinin içine sürerim ki içine alçı döktüğüm zaman kuruduktan sonra şıp diye ayrılır ve kusursuz kalıbın olur.işte böyle ben öyle kullanırım…Sibella ooooo sibellaa oo – oo – ooo sibella —burda şarkı söyleyerek verdiğin telkin efektin ne kadar başarılı olduğunu ifade ediyorum…

 8. selam ben aranıza yeni katıldım.kendi kendime sizinde yorumlarınızın yardımıyla ahşap boyamaya başlıyacağım. bu ürün hakkında bayadır yorum yapmıyosunuz görüldüğü üzere ama nolur bana yardımcı olur musunuz? ben nişanlıma ofisinde kullanması için mdf kalemlik aldım ve onu deri dokusu ile boyamak istiyorum bana yardımcı olurmusunuzz? ^^yani altta açık kahve üstünde ise koyu kahve. Üzerine de altın rengiyle türk desenlerinden birini çalıştım.^^ demişsiniz peki o zemindeki pütürlü görüntüyü nasıl yaptınız onu merak ediyorum. nolur duyun sesiiimii bu çalışmam benim için çok önemliiii….

 9. Avatar photo

  ah caaanım hoş geldin ……………..inan anlasam sesini duyardımda merak etme sen kısa zamanda biri koşar yardımına .)))

 10. Avatar photo

  ellerinize sağlık ben de bu tür desenleri çok severim.porselen tabak üzerine çalışmalarım var ama daha fotoğraf yükleyemedim.

 11. Avatar photo

  GLSHKN öncelikle aramıza hoş geldin. Bence bu teknik için şu yazımı ve yorumlarını da mutlaka oku. Orada biraz daha ayrıntılı anlatmışım. Tekrar sorun olursa sorabilirsin.

 12. gönderdiğiniz yazınız bana yetirince yardımcı olucak şimdiden çok teşekkür ederim. aranıza girdiğim içinde çok memnunum:)

 13. Avatar photo

  Size deri dokusu için evde yapabileceğiniz bir aparat fikri vereyim. Hani şu marketlerde cam bezi olarak satılan deri, güderi benzeri bezler varya, ondan 10 a 10 cm bir kare kesin ve tam ortasından büzüp katlayarak bantlayın ya da bağlayın, işte bunun uç kısımlarını ikinci kattaki koyu rengin bastırıp çekerek boyanmasında kullanabilirsiniz.

 14. şu büzüp katlayarak kısmını tam anlayamadımm kusura bakmayınn biraz daha açıklayıcı olursanız çok sevinirim..

 15. Avatar photo

  Nasıl anlatsam acaba, böyle uzaktan da zor oluyor. Şimdi hani masanın üzerinde duran kare örtüyü tamortasından tutup çekince kenar tarafları büzülüp toplanır ya aşağıda işte onun gibi kenarlar açıkta kalacak orta kısımdan toplanan yer bağlanacak. O açıkta kalan kenarların toplandığı kısımlar da boyamada kullanılacak. Üff çok mu karışık oldu acaba, bilmem anlatabildim mi?

 16. Avatar photo

  embir diyor ki;Sibel tam gaz mesaidesin bu aralar :)) ahşap boyama yapan yapana :))

  Valla ben halimden memnunum canım hiç önemli değil, yeter ki elimden gelsin her zaman yardıma hazırım.

  cocuklacocuk diyor ki;sibella çok güzel bir çalışma olmuş harika bir tepsi bu

  Çok teşekkürler arkadaşlar, uzun zamandır ara verdiğim boyamalarıma yavaş yavaş başlamak istiyorum ama biraz rahatsızlandım, yakında inşallah :)

 17. Avatar photo

  sibella öncelikle geçmiş olsun.yaptıklarınız tek kelime ile harika olmuş.bende birsüredir istanbul dışındaydım yeni geldim ilk işim siteyi ziyaret oladu. gittiğim yere b.sayarımı götüremiyorum. oradada zor oluyor. şimdi bakınca nelerkaçırmışım.gözüm gönlüm açıldı ellerinize sağlık….

Bir yanıt yazın