Keçeden 3 boyutlu Küçük Prens çantası

-


Keçeden 3 boyutlu Küçük Prens çantası yaptım. Aynı zamanda kılıf olarak da kullanılabilecek bir model. Tasarıma başlarken elimde bir resim vardı. Bu resim müşterimin çok hoşuna gitmişti ve bana bunu 3 boyutlu yapabilir miyiz diye sordu. Sevinçle ‘tabii ki’ dedim ve işte sonuç. Resmi baz alarak kalıplarımı çıkardım, çizdim, kestim, yapıştırdım ve 3 boyut hissini fazlasıyla veren bir tasarım ortaya çıktı.
Çanta rengi olarak da gene seçilen resme uygun tasarımı gösterecek bir renk seçtik ve bir resimden yola çıkarak başladığımız keçeden yolculuk güzel bir çantayla sona erdi. Müşterimizin isteği üzerine içe ve arkaya geniş cepler yaptık ve gene istek üzerine cırt cırt kullandık. İstenilen ölçüler bilgisayarına da uygun olduğundan, bilgisayarı için kılıf olarak da kullandığını söylemem lazım. Küçük Prens sevenler için ister portföy çanta ister keçe kılıf olarak kullanılabilecek bir model yani.
Tasarlarken ve tasarımı hayata geçirirken en en çok hoşuma giden detay olan Küçük Prens’in resmini de sizinle paylaşmak istiyorum. 3 boyutlu çantalar ellerimizde fazlasıyla şık bir detay olacak benden söylemesi. Eğer 3 boyutlu bir tasarımım olsun ama çanta olmasın diyorsanız, tasarımları çok rahatlıkla tablo haline getirebilirim. Küçük Prens’in çocuk odasında nasıl güzel bir detay olacağını düşününce fazlasıyla memnun oluyorum.


Her zamanki gibi keçe ile ilgili farklı ve eğlenceli tasarımlarım için bana profilimden ulaşabilirsiniz.

2 yorum gelmiş

  1. merhaba 3 boyut tekniğini keçe ile nasıl yapıyorsunuz kabarık olması için elyaf falanmı koyuluyor içine yoksa aynı kalıptan birkaç kat kesipmi yapıştırıyorsunuz çantaya bayıldım ellerinize sağlık

  2. Merhabalar Gülseren hanım, ilginize teşekkürler şöyle cevap vereyim ,her tasarım ve her parça için durum değişiyor aslında, 3 boyut hissine en iyi alabileceğim yöntemden faydalanıyorum.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin

Tasarımlarım ve el emeğimle oluşturduğum, keçelerden dünyamı sergilediğim bir hesabım var. Tasarlanmasını istedikleriniz için bana ulaşın aklınızdakileri beraber tasarlayalım :)