Kil hamurundan uğur böceği

-


Kil hamurundan uğur böceği aslında taş boyama niyetine yaptığım işlerden biri. Boyamayı çok seven bir insanım, özellikle de taşları. Aslında elimde taş kalmadığı için kil hamuruna taş şekli vermeye çalıştım elimden geldiği kadar. Görmüş olduğunuz uğur böceğinin kil değil de taş olduğunu söylesem inanırdınız herhalde, görünüm olarak aynılar çünkü.
Kullandığımız malzemeler taş (ya da kil), akrilik boya ve vernik. Hiç zor değil üstelik çok zevkli bir etkinlik. Öncelikle taş ya da kil üzerine kurşun kalemle şekli çizip sonra akrilik boya ile üzerinden geçip vernikliyorusunuz. Vernik yerine şeffaf oje bile olur aslında.
Ben uğur böceği yapmayı tercih ettim, çok sevimli olduğu için. Yazın özellikle bahçe ve balkon dekorasyonunda çok hoş duracağını düşünüyorum. Kapı ya da pencere tutucu olarak kullanabilir (tabii çok rüzgarlı bir alanda değilseniz) ya da arkadasına mıknatıs yapıştırarak magnet yapabilirsiniz. Ya da sadece masa süsü olarak kullanabilirsiniz bu kil hamurundan sevimli uğur böceğini.

Videolu anlatım ve daha fazla içerik için profilimden bloguma tıklayın lütfen. İyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın