Mama Kavanozlarını Atmaya Kıyamıyorsanız…

-

Benim gibi küçük bebeği olan ve mama kavanozlarını atmak istemeyen bir anneyseniz işte size fikirler:1- Hemen herkesin yaptığı gibi baharatlık olarak kullanmak. (Tabi bu kavanozlara her gün bir yenisi eklendiği için 10 takım baharatlık yaparsınız kısa sürede)2- Buzdolabında kokulu gıdaları saklamak için kullanmak. (Ör: Lazım olunca kullanacağınız soyulmuş sarımsakları koymak)3- Böyle değişik iğnedanlıklar yapmak. burada

ve buradaki bu iğnedanlık gibi

4- Mumluk olarak kullanmak. Küçük yuvarlak metalle kaplı mumlar hoş bir ışık veriyor. Böylece bahçenizde ya da balkonunuzda geceleri romantik bir hava oluşturabilirsiniz. Buradaki bu resimde bahçede dallara asmışlar.

5- İçinde bitki yetiştirmek, bu kadar küçük kovanozda ne yetişirse artık. Bu resimdeki gibi otlar mesela.

6- Burada anlatıldığı gibi böyle bir süs yapmak.

7- Çocuklara böyle parmak zili yapmak (Ne işi yaradığını tam anlayamamış olsam da)

8- Benimle Oynar Mısın Anne kitabında anlatılan kavanozun kapağına süs yapıştırıp içine su doldurup kapağı zamklayarak süs yapmak.9-Çocuklara çekirdekli meyveler yedirirken çekirdekleri koyduğunuz tabağı ters çeviren bir bebeğiniz varsa kapaklı mama kavanozunu çöp olarak kullanmak :)Elimde çok mama kavanozu var. Daha değişik fikirleri olan varsa bekliyorum. Atarak ülke ekonomisine zarar vermek israf etmek istemiyorum. Sokaklarda cam atıklar için konan toplayıcılardan da çevremde bulamıyorum.

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

20 yorum gelmiş

 1. moonless

  ben de bu yazıyı arıyordum,iyiki yazdın yorumu,çok güzel fikirler var.Ben de içini doldurup dışına da yapıştırıcıyla bol elyaf yapıştırıp bir bezle kaplasam minik oyuncaklar yapsam mı diye düşünüyordum :)

 2. asyayaren

  çöpe atılmaktan kurtarılmış…değerlendirilmiş her şeyi seviyorum..

  bende bendeee:))))ama bir gün atmıyım aklıma bişi gelirse yaparım diye biriktirdiğim şeylerden dolayı belediyeye birinin benim evi çöp ev diye ihbar etmesinden korkuyom :))))

 3. eylulbahar

  :)))))))) çok hoşsun asyayaren yaa bu ortak özelliği hobicilerin demekki…büyük temizlik günlerinde evden çıkan malzemeyi görmelisin…baktın aradan çok zaman geçti hala bişey yapmamışım..mecburen atıyorum…apartman görevlisi kafayı yiyor çöp indirmekten:)) o günlerde, ekşi bir yüz ifadesiyle yinemi abla demesini görmelisin:)

 4. asyayaren

  sorma aynı dert bende de varbirde ne oluyor biliyormusun :saklıyorum saklıyorum büyük temizliklerde senin gibi çıkıyor ortaya baktım çok vakit geçmiş üstünden bişiy yapmamışım :-aman yaaaa ne bekletip durursam bunları ,millet dünyanın parsını sayıyo hazır alıyo bende hala hobi aşkına çöpleri evde bekletiyorum yemişim hobisini çöpünü diyorum dolduruyorum çöpe-ama aklıma birşey geliyo bu seferde evde artık metaryal aramaya başlıyorum bu seferde araki bulasınama ben yine biriktimeye devam ne yapayım soyum öle anam babam kzım ailece çöpçüyüz ama eşim hariç eline geçmesin diye aklım çıkıyobenden habersiz atıyo ben aramaya başlayıncada kıs kıs gülüyo:)))))))DDDDDay çok konuştum yine .PP

 5. annenotlari

  evet sanirim ben de oyleyim :) amigurumi orgu cok hosuma gitmeye basladi. acaba etrafina amigurumi orup birseyler mi yapsam diye dusunmeye basladim…

 6. Seybe

  su anda bile ayaklarimin altinda koca bir poset dolusu mama kavanozu var birkac defa cope dogru yola koyuldular ama yine kiyamayip geri getirdim:(simdilik masanin altinda saklandilar:) bir kismina boncuklarimi doldurdum ve buyukce bir kutuya yerlestirdim daha once ayni kutu icinde poset poset duruyorlardi aradigimi bulana kadar zavalli kutu benden cok cekiyordu simdi oda kurtuldu bende;)

 7. mtnaz11

  Ben de de bunlardan çok var. Kendime yapamadım ama aile fertlerine 3 ayrı set yaptım. Yakında eklemeyi deneyeceğim. Şimdi artık çocuklarım kocaman oldular ama her bebeği olan kavonozları toparlayıp bana getiriyor. Yakında balkonum göçecek bu topladım malzemelerden dolayı.

Bir Cevap Yazın