“Oje ile ayakkabı yenilenir mi?” sorusunun cevabı…

-

ayakkabı yenileme
Efenim bunlar benim bir zamanlar tango yaparken çok severek ve beğenerek kullandığım, uzunca bir süredir de dolapta bekleyen ayakkabılarım.

ayakkabı yenileme
Renginden ve aşınmış olmasından dolayı artık kullanamıyordum. Yakında evlenecek olan yeğenimin sözünde giymek üzere başladım yenileme çalışmalarına.
Mor ve pembe renklerini kombin ederek giyineceğim için önce tamamen mor yapmayı düşündüm. Bunun için önce elimdeki en koyu renk oje olan bordo ile astar çektim.

ayakkabı yenileme
Annemin, tek renk olmasındansa farklı giysilerle giyilebilecek renkli bir ayakkabı önerisini dikkate aldım ve yakın renk tonlarından oluşan bir ayakkabı ortaya çıktı. Ayakkabının kendinden olan deri eklemeleri renkleri ayırma konusunda oldukça yardımcı oldu. Yalnız denemek isteyen arkadaşlara önerim; oje kokusunu hesaba katarak ya açık havada yapın ya da pencereyi açın! ;)  Eh… Biraz da sabır isteyen bir iş, oje mantığı burada da geçerli; sürdüğünüz kat kurumadan yeni bir katı sürmeyin. Bir de eldiven giymenizi öneririm, yoksa benim gibi avucunuza kadar boyanmış bulursunuz kendinizi. -Yere düşen\sıçrayanları saymıyorum.-

ayakkabı yenileme

ayakkabı yenileme
Yalnız laf aramızda beklediğimden güzel oldu. Bu yüzden söz yerine nişanda mı giysem diye düşünmedim değil ;) Keyfli dönüşümler olsun!

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

4 yorum gelmiş

  1. KiBeLeM

    Teşekkür ederim :) Topuğu da boyadım ama -maalesef- elimdeki tek fotoğraf makinesi, telefonum olduğu için çıkmamış…

Bir Cevap Yazın