Panç nakışı havlu kenarı örnekleri – Gamze’nin Elişleri

-

panc-nakisi-havlu-isleme-8

Panç (punch) nakışı sever misiniz? Özel panç nakışı aparatı ile işlenen, pofuduk pofuduk kabarık yapısıyla oldukça dikkat çekici duran, havlu kenarlarında özellikle çok iyi duran panç nakışı, Instagram arkadaşlarımızdan Gamze Hanım’ın eline çok yakışmış belli ki. Birbirinden keyifli panç nakışlı havlu kenarları çalışan Gamze Hanım, bu teknik ile ilgili birkaç da bilgi verdi bize: Panç nakışının en önemli malzemesi iğnesidir. Dediğimiz gibi bu nakış özel bir iğne ile yapılabilir. İşte iğnesi:

panc-nakisi-ignesi

Bu aşağıda gördüğünüz aparat ise iğnenin içinden ipi geçirmek için kullanılır:

igneden-iplik-gecirme-aparati

Genellikle her tür nakış ipi bu iş için kullanılır ama Gamze Hanım aşağıda gördüğünüz simli işlemelik ipleri tercih ediyor:

panc-nakisi-ipleri

Bunların dışında malzeme olarak kasnak ve üzerine işleme yapacağınız kumaş gerekiyor. Havlu işleyecek iseniz, bu kumaş havlu olacak elbette. Genel olarak panç nakışında tasarım, işlenecek yüzeye çizim ilk yapılacak işler. İşleme ve ardından temizleme konusunda sebatlı ve dikkatli olmak gerekiyor ki her nakış işinde olduğu gibi bunda da güzel bir sonuç elde edilebilsin. Yakma, tutkallama gibi işlemleri de var üstelik.

Şimdi de Gamze Hanım!ın keyifli panç nakışı havlu kenarı işlemelerine bir bakalım. Ama sonra da gidip kendisinin hesabını takibe alın ki yeni çalışmalarını kaçırmayın: Gamze’nin elişleri – Instagram

panc-nakisi-havlu-isleme-6 panc-nakisi-havlu-isleme-4 panc-nakisi-havlu-isleme-2 panc-nakisi-havlu-isleme panc-nakisi-havlu-isleme-10 panc-nakisi-havlu-isleme-9 panc-nakisi-havlu-isleme-7 panc-nakisi-havlu-isleme-5 panc-nakisi-havlu-isleme-3 panc-nakisi-havlu-isleme-1

1 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.