Sabun kardan adam

-

Çok fazla düşünmeden ve çok fazla uğraşmadan yaptığım bir eser. Artan ya da kurumuş sabunlardan yapılabilecek şeylere minik bir örnek. Genelde kendi yaptığım şeyleri pek beğenmesem de kardan adamlar çok içime sindi, yapılışını ve konu hakkında birkaç bilgiyi burada anlattım. Tabii ki yine birçok fotoğrafla beraber fotoğraf çalışması ise ayrı bir konu burada anlattığım yöntemle çektim umarım beğenirsiniz…

15 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  kalorifer kenarında tam aksi reaksiyon gösterirler aslında taş gibi sertleşiyorlar.Bababannem sabun daha uzun süre idare etsin diye soba kenarına koyardı sabun taş gibi olur kolay kolay bitmezdi :)

 2. Avatar photo

  BUNLAR NASIL BEĞENİLMEZ, ÇOK GÜZEL…SOBA YANINDA KURTMAYI BENİM DE ANNEANNEM YAPARDI…SEFA NIN DOĞUMUNDA 11 YIL ÖNCE, ABLAMIN GETİRDİĞİ BU TİP SABUNLAR HALA DURUYOR, BU KURUTMA YÖNTEMİ SAYESİNDE:)TEŞEKKÜRLER..

 3. Avatar photo

  Annem de eskiden küçülmüş sabunları biriktirir sonra rendelerdi. Sabun tozu elde etmiş olurdu. şimdi de aldığı sabunları hemen paketinden çıkarır öyle bekletir kurusunlar diye.

 4. Avatar photo

  tabii ya; ben evimde sıvı sabun kullanmıyorum ama malum normal sabunlar lavaboda eriyerek hiçte hoş olmuyorlar aslında sabunları açıp kurutmayı bilirdim nasıl olduda soba yanına iliştirip bu sıkıntıdan kurtulmayı düşünememişim sağolun

 5. Avatar photo

  sevgili anne kazcığım ,benim kardan adam ailesi kaloriferin üstünde otururlar ve herkes aynı espriyi yapar ben de sana bi espri yapayım dedimdi.Resmini yollamayı denedim sayfada arıza var hata veriyor.Ben de sabunları önce çekmecelere koyarkurutur öyle kullanırım.İlk hamileliğimden itibaren sabun kokusu bağımlısı oldum.Hatta o zamanlar markete girince doğru sabun reyonuna gider alıkalık bakınırken kendime gelirdim. halada çok severim sabun kokusunu

 6. Avatar photo

  Demek dunyada tek degilmisim buna cok sevindim:) Hamileligimde sabun icin Turkiyeye gitmis, yükümün yarisi sabun olarak dönmüştüm. Hatta bazen onları yemeyı bıle dusunuyordum:)Kardanadamlarda cok guzle mutalaka yapıcam ama o gunden berı eve katı sabun almadıgım ıcın once malzeme toparlamam gerekıyor.

 7. Avatar photo

  sıvı sabun cildi kurutuyor-muş.(bkz. dermatoloji)..aayrıca arabistan bilgilendirmeleriniz yarım kaldı bunu da arada belirteyim..:)

 8. Avatar photo

  Bılmıyordum tesekkurler arastıracam ıns.Kusura bakma sınav haftasına gırdık hıc vakıt bulamıyorum baska bırsey ıcın gırmek zorunda kalmıstım nete soole bı goz attım. aklımdasın yanı;)

 9. Avatar photo

  evet doğrune güzel pratık bilgiler bunlar;Sıvı sabun hatta cıltten kolay kolay arınmadıgı için deriniz pul pul dökülüyor bu nedenle duş jelleride harika kokusuna ragmen kullanmamak lazım.benimde tavsiyem banyoda ıslak vucudunuza yaglar sürüp durulama yapın bu kuru havalardan cildiniz korumuş olursunuz.(birde spordan sonra yaparsanız bebek gibi olursunuz;-))

 10. Avatar photo

  Birkez rüyamda eski zamanlardaki sabunlardan yemiştim, 2 gün boyunca kokusu burnuma gelip içim köpürdü. O zamandan beri beyaz sabunlar bana bu kabusu hatırlatıyor. Bak yine içim kötü oldu. Ben kokulu sabunları seviyorum bu yüzden.

 11. Avatar photo

  Aman kaybetme anne kazcığım espri çok luzumlu .Yoksa hayat çekilmez olur. Sanırım sen beni ciddi bir hatun sanıp beklemediğinden ciddi sandın ,yok ben epeyce şakacı sayılırım.

Bir yanıt yazın

Keçeden büzgülü kese yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar, çok cici bir büzgülü şeker torbası hazırladım. Ben desenli keçeden yaptım ama kartondan ya da kumaştan da olabilir tabii. Ölçülü bir şablon karton hazırladım kendime. 12 parçaya bölerek çizdim,...

Keçeden kedi broş yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba dostlar, bir sitede farklı versiyonunu gördüğüm kedi kapı süsünü keçe broş için uyguladım. Hoş bir şey ortaya çıktı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Arzu ederseniz daha büyük çalışıp kapı...

Keçe fiyonk yapımı ve hediye kutusu yenileme

| | 0 Yorum

Merhabalar, atmaya kıyamadığınız hediye kutularınız varsa siz de benim gibi değerlendirebilirsiniz. Ben keçe fiyonk çalışarak yaptım bu yenilemeyi. İlk olarak fiyonk yapımı için şablon hazırlıyoruz. Keçe üzerine şablonları yerleştiriyor, çiziyor...