SeSi’den patchwork tekniklerinden Yo Yo

-

Kumaş Yo Yo nasıl yapılır, bu Yo Yo’lar ile neler, nasıl süslenir, faydalı bir bilgi. Patchwork kursuna giderken öğrenmiştim Yo Yo tekniğini. Bu teknikle yapacağınız parçaları yakı, toka, broş vs… yapımında, çanta, giysi vs… süslemede kullanıp çok hoş tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Böylece dikiş işlerinizden arta kalan kumaşları da faydalı ve keyifli bir şekilde kullanmış olursunuz.

Kumaş Yo Yo nasıl yapılır?

Burada patchwork nasıl yapılır, videolu olarak anlatılmış:

Burada, kumaş Yo Yo yapımı resimli olarak gösterilmiş:

Kumaş yo yo yapmak için aslında tek gereken, birazcık kumaş, makas, iğne ve iplik. Bir de yuvarlak kesilmiş bir karton parçasına ihtiyacınız olacak; örneğin bir standart çay bardağinı kalıp alarak keseceğiniz bir karton işinizi görür. Karton kalıbın üzerinden işaretleyerek yuvarlak kumaşı kesin. Kenarlarından gevşek bir şekilnde düz dikiş dikin. Sonra da ipi büzdürerek çekin. Birkaç seferde zaten deneyim kazanacaksınız.

Kumaş Yo Yo ile neler, nasıl süslenir?

Yo Yo ile çantalar süslemek mümkün:

Bu da güzel bir Yo Yo ile çanta süslemesi:

Yo Yo ile oyuncaklar üretmek mümkün:

 

Yo yo tekniğiyle yapılan bir fil :)

Yo Yo ile kumaş banner’lar yapmak mümkün:

Dekorasyonda Yo Yo...

Yo Yo ile yastık süslemek mümkün:

Kumaş kalp şeklinde Yo Yo yapmak mümkün:

Kumaş Yo Yo çiçekler yaparak da süslemelerde kullanabilirsiniz; onun da tüm açıklaması çok detaylı olarak burada:

Kumaş yo yo çiçek nasıl yapılır?

Kapı süsü yapmak mümkün:
Kolye yapmak mümkün:
Böyle ufacık detaylar yakalamak, örneğin ataç süslemek mümkün:

11 yorum gelmiş

 1. Avatar photo

  Ben bu tekniğin adının yo yo olduğunu bilmiyordum. Hatırlarsanız bir ninemizin çalışmalarını sergilemiştim. Yine yıllar önce bu ninemiz yo yo tekniği ile yatak örtüsü yapmış, hatta o yo yolardan birkaç tanesini bende almıştım. Eteğime falan süs olarak dikerim diye. Ninemiz üşenmemiş yo yolarına pul da işlemiş.Yine bende lise yıllarında yo yo tekniği ile sesinin fili gibi palyaço yapmıştım. Demek ki adı yo yoymuş :)

 2. Avatar photo

  bu yoyoları kocaman kocaman yapıp birleştirsem nasıl olur acaba? Haftasonu sınavlarım var bir bitsin bomba gibi çalışmalar yapacağımmmm :D

 3. Avatar photo

  aaaaaaaa yo yo bu muuuu süperrr elde de yapılıyormuş. yazları elimde yaparım ay gaza geldim gene çook güzelll çookk güzelhatta gopgorcıs sesimmm ;)

 4. Avatar photo

  Çok güzeller yaaa eline sağlık pek bir heveslendim.. gün hafta ay yetmiyor sıraya koymaktan yapacaklarımı, sanki vazife cıkarıyorum kendime mutlaka yapmalısın denemelisin diye bir de stress oluyorum erteleyince bir de üzülüyorum:( Yazın okumak üzere ayırdığım bir dolu kitap birikti elimde, her halde bu yaz nefes alamayacağım… Hey Allahımmm daha programlı olmalıyım sanırım:))

 5. Avatar photo

  yoyo tekniğini resimsiz anlatayım. bir çay tabağı ile kumaş üzerine yuvarlak çizelim ve keselim kenerlarından iç yüzüne doğru yarım santim teğelleyerek büzdürelim işte yoyamız hazır .

Bir yanıt yazın