Salı, Ekim 25, 2016
SeSi’den Patchwork Tekniklerinden Yo Yo :)

SeSi’den Patchwork Tekniklerinden Yo Yo :)

11

Patchwork kursuna giderken öğrenmiştim Yo yo tekniğini.Bu teknikle yapacağınız parçaları yakı, toka, broş vs… yapımında, çanta, giysi vs… süslemede kullanıp çok hoş tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Buradapatchwork tekniğiyle çanta yapımı ve yo yo tekniği resimli olarak anlatılmış.

Yo yo tekniğiyle yapılan bir fil :)
Yo yo tekniğiyle yapılan bir fil :)
Dekorasyonda Yo Yo...
Dekorasyonda Yo Yo…

Burada da kalp ve çiçek formunda yo yo yapımı, örgü yo yo seçenekleri ve çok güzel fikirler var.

11 YORUMLAR

  1. Ben bu tekniğin adının yo yo olduğunu bilmiyordum. Hatırlarsanız bir ninemizin çalışmalarını sergilemiştim. Yine yıllar önce bu ninemiz yo yo tekniği ile yatak örtüsü yapmış, hatta o yo yolardan birkaç tanesini bende almıştım. Eteğime falan süs olarak dikerim diye. Ninemiz üşenmemiş yo yolarına pul da işlemiş.Yine bende lise yıllarında yo yo tekniği ile sesinin fili gibi palyaço yapmıştım. Demek ki adı yo yoymuş :)

  2. bu yoyoları kocaman kocaman yapıp birleştirsem nasıl olur acaba? Haftasonu sınavlarım var bir bitsin bomba gibi çalışmalar yapacağımmmm :D

  3. aaaaaaaa yo yo bu muuuu süperrr elde de yapılıyormuş. yazları elimde yaparım ay gaza geldim gene çook güzelll çookk güzelhatta gopgorcıs sesimmm ;)

  4. Çok güzeller yaaa eline sağlık pek bir heveslendim.. gün hafta ay yetmiyor sıraya koymaktan yapacaklarımı, sanki vazife cıkarıyorum kendime mutlaka yapmalısın denemelisin diye bir de stress oluyorum erteleyince bir de üzülüyorum:( Yazın okumak üzere ayırdığım bir dolu kitap birikti elimde, her halde bu yaz nefes alamayacağım… Hey Allahımmm daha programlı olmalıyım sanırım:))

  5. yoyo tekniğini resimsiz anlatayım. bir çay tabağı ile kumaş üzerine yuvarlak çizelim ve keselim kenerlarından iç yüzüne doğru yarım santim teğelleyerek büzdürelim işte yoyamız hazır .