Tül duvaklı pudra nikah şapkası

-

pudra-renkli-vualet-nikah-sapkasi-5
Mat dokulu bir adet büyük pudra kumaş gül, organze ve saten kurdele şeritler ile hareketlendirilmiş, pudra rengi saten nikah şapkası / vualet / gelinlik şapkası.

pudra-renkli-vualet-nikah-sapkasi-1
Tasarımlarımın her açıdan fotoğraflarını çekiyorum ki detayları incelemek isteyenler zorluk çekmesin.
Gelin adayları da genellikle kullanacakları şapkayı farklı açılardan görmek istiyorlar doğal olarak.

pudra-renkli-vualet-nikah-sapkasi-2
Tüm nikah şapkası tasarımlarımda tabanı oluşturan platformu ilk önce uygun bir malzemeyle kaplarım. Bu bazen tül, bazen dantel, bazen ise saten kumaş olur. Yukarıdaki pudra vualette de ilk önce tabanı pudra saten ile kapladım, daha sonra pudra kumaş gülün altında bulunan pudra rengi organze ve saten kurdele süslemeler için katlamalar yapıp birbirine diktim.

pudra-renkli-vualet-nikah-sapkasi-3
Göz dolduran bir tasarım olmasını istediğim için iki farklı kurdele kullanarak, gülün altında yer alan detayı zenginleştirdim.
Saten kurdele katlamalar daha az görünürken kalın ve transparan organze kurdele katlamaları daha yukarıda ve belirgin.

pudra-renkli-vualet-nikah-sapkasi-4
Bu katlamaların ve gülün yapraklarının yaratmış olduğu yoğun etkiyi düz tül duvak kullanarak ve tabandaki saten kumaş kaplamasını sade bırakarak dengeledim. Altında bulunan iki adet metal toka ile saça tutturuluyor. Dileyenler şapkanın takılış yönünü kendilerine göre ayarlayabiliyor.

pudra-renkli-vualet-nikah-sapkasi
Bu nikah şapkası ile birlikte kullanılabilecek olan yine pudra renkli güller kullanarak hazırladığım gelin buketinden de başka bir yazımda ayrıntılı bir şekilde bahsediyorum.
Daha detaylı bilgi için blogumu ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
paperfaces

“paper faces” markası, birçok tasarım yarışmasında ödül almış olan giysi ve aksesuar tasarımcısı Beril Öke Gülen tarafından, 2008 yılında Mimar Sinan Güz. San. Üniversitesi “tekstil ve moda tasarımı” bölümünden mezun olduktan sonra kuruldu. İngilizce ‘de “kağıt yüzler” anlamına gelen ve moda dünyasının, çeşitli bilgisayar programları ve görsel efektlerle, mükemmelleştirilmeye çalışılan kağıt silüetlerini yani modelleri sembolize eden “paper faces” adını, “Zoot Woman” adlı İngiliz elektropop grubunun “Living In A Magazine” adlı parçasının sözleri arasından seçti. “paper faces butik” ise, 2010 yılında, Cihangir’de açıldı ve şu anda Feneryolu / Kadıköy'deki yeni adresinde; özel alışveriş siteleriyle, sürekli olarak düzenlenen kampanyalarla, müşterilerine ulaşıyor. Hemen hemen her yaştan müşteriye hitap eden geniş ürün yelpazesi ve sınırlı sayıda üretilen özel giysi ve aksesuar tasarımlarıyla, takipçileriyle buluşuyor. Yüksek bel mini eteklerden, maksi eteklere; el yapımı güllerle süslenmiş kalp yastıklardan, hasır şapkalara; desenli çantalardan dantel yaka kolyelere kadar birçok ürün seçeneği mevcut. Sanal mağazası: http://www.sanalpazar.com/dukkan/Paperfaces__u778973