Yılbaşı kapı süsü yapımı

-

yilbasi-kapi-susu-yapimiyilbasi-kapi-susu-yapimi
Yılbaşında yapmıştım bu kapı süsünü. Evde bulunan kolilerden önce bir yuvarlak halka kestim. Sonra bu kestiğim yuvarlak halkadan biraz daha küçük olacak şekilde bu yuvarlağın ortasını kestim. Elimde ortası boş bir halka oldu bu şekilde.
Sonra bu halkayı beyaz renkli kurdele ile sıcak silikon ile yapıştırarak çevreledim. Zeminin kötü durmaması için.
Temiz beyaz renkli bir zemin elde ettim. Sonra parça parça beyaz renkli tüller kestim ve bunları gelişi güzel elimde buluşturarak halkamın üzerine yapıştırdım. Tüm halkayı bu şekilde süsledim. Ardından yeşil renkli geniş enli kurdele ile fiyonk şekli yaptım ve bu fiyonkları yine silikon yardımı ile belli aralıklarla halkama yapıştırdım. Fiyonkların orta kısmına da elimde bulunan yılbaşı toplarından yapıştırdım.
Halkamın üst kısımlarına da elimde daha önceden olan iki tane Noel Baba desenli keçeyi yapıştırdım ve kapı süsüme iyice yılbaşı havası verdim.
En üst kısımda bulunan kırmızı kurdeleye çiçek şeklini verdim ve bu halkanın en üstüne yapıştırdım. Orta noktasına yeşil fiyonklarımdan yapıştırdım. Bu yeşil kurdelenin üzerini kuru çiçekler ile süsledim ve ortasına yine yılbaşı toplarımdan yapıştırdım.

Duvar süsümü asabilmek içinse halkanın arka kısmının en üstüne yeşil kurdele ile askı yaptım.

Sizleri de bloguma da beklerim :)

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

Bir Cevap Yazın