edding kalemleri ile granit bardak altlığı süsleme

-

edding kalemleri ile yüzey boyamalara doyamadığımızı biliyorsunuz. Bu defa da elimizde çok havalı granit bardak altlıkları var, biz de, huyumuz malum, onları oldukları gibi bırakamadığımız için tabii ki bazı süslemeler yaptık yine. Neden? Çünkü elimizin altında edding 750 ve 751 kalemler var. Öyle olunca hiçbir yüzey dayanmıyor bize :)

Granit bardak altlığı nasıl boyanır?

Malzemelerimiz belli: Granik taş bardak altlıkları, edding 750 ve 751 numaralı hobi kalemleri, kurşun kalem, kağıt ve makas

İlk modelimiz için oldukça doğaçlama çalıştık. Bir desen provası yapmadık. Damarlı bir yapı hayal ettik, bronz rengi edding’imizle çizimlerini yaptık içimizden geldiği gibi, sonra da ince beyaz edding ile detaylandırdık. Aşağıda birkaç adımda nasıl ilerlediğimiz görüyorsunuz.,

Bu çalışmada dikkat etmeniz gereken tek şey, çizimi yaptığınız anda elinizi boyanın üstüne gelecek şekilde oynatmamanız. Birkaç saniye kurumasına izin verin mutlaka.

Nasıl olmuş?

Bir de son zamanların en sevilen hayvan motiflerinden biri olan geyik deseni üzerinden gidelim dedik. Bunu da edding’in web sitesindeki şablonlar arasında bulduğumuz geyik deseni ile yaptık. Siz de şuradan çıkarabilirsiniz:

edding şablonlar

Geyik motifimizin kenarlarından dikkatlice kestik ve granit bardak altlığımızın üzerine yerleştirdik. Kenarlarından beyaz renkli edding 751 ile geçtik. Aşağıdaki aşamalarda nasıl ilerlediğimizi görüyorsunuz:

Sonra da dikkatlice içini doldurduk. Ucu daha kalın olduğu için beyaz edding 750’yi kullandık. Yine elinize bulaşmamasına dikkat edin.

Beyaz ile boyamamız bittikten sonra duramadık, etrafını da siyah ile çerçeveledik. İnce 751 kullanmayı tercih ettik. Hem bu şekilde daha derli toplu bir görünüm oldu. Hatta beyaz ile küçük kusurlar olduysa motifin dış çiziminde, onların üzerinden de geçerek durumu toparlayabilirsiniz.

Nasıl? Bizim oldukça hoşumuza gitti. Kuruduktan sonra direkt kullanmaya başlayabilirsiniz. Çok daha dayanıklı olmasını isterseniz sprey vernik ya da fırçayla uygulanan standart yat verniği de geçebilirsiniz üzerinden.

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.