Guaj boya ile taş boyama

-

guaj-boya-ile-tas-boyama-nasil-yapilir
Küçük şeylerden büyük mutluluklar çıkartmayı seven arkadaşlarım buyurunuz taş boyamaya. Bu sefer taş boyama ile karşınızdayım. 😊 Terapi gibi olan bu eğlenceli çalışma ile çok güzel vakit geçirip, kendinize de en sevdiklerinize de onları anlatan küçük bir hediye hazırlayabilirsiniz. Guaj boya ile taş nasıl boyanır? Bir kaç küçük ipuçları ile sizlere fikirlerimi paylaşacağım.

Öncelikle taş seçimi

Aslında bunu söylememe gerek olmadığını düşünüyorum ama atlamak da istemiyorum. Boyama için seçtiğimiz taş ne kadar pürüzsüz ve ne kadar düz ise işimiz o kadar kolay hale geliyor. Yıkayıp kuruttuktan sonra..

Üzerine çizim yapmak

Daha düzgün olması için kurşun kalem ile yapmak istediğiniz deseni çizmek her zaman dez avantajdır benim için.

guaj-boya-ile-tas-boyama-nasil-yapilir-2

Sıralı boyama

Taşın tüm yüzeyini birden boyarsanız kurutmaya bıraktığınızda altta kalan taraf koyduğunuz yeri boyayacak ve taşın üzerindeki renk de çizilip bozulacaktır. (Hele ki boyanız guaj boya gibi çabuk kurumayanlardan ise) Bunun olmaması için gerekli yöntem önce üstü boyayıp kurutup, sonra altı boyamak olacaktır.

Taşı sabitlemek

Taşın üstündeki boya kuruyana kadar elimizde tutamayacağımıza göre benim gibi taşı sabit tutacağınız yerler aramalısınız. Önerim doğalgaz peteği en rahat taş tutucu. 😄😄 ama daha büyük ise telefon kılıfınızın kamera boşluğu da iş görüyor.

Boyama tamamen bittikten sonra kesinlikle yapmanız gereken üst makyajdır. Önemli çizgileri siyah boya ile ince bir şekilde üzerinde geçiniz. Bu kadar da basit aslında.😘😘

guaj-boya-ile-tas-boyama-nasil-yapilir-4

guaj-boya-ile-tas-boyama-nasil-yapilir-5

guaj-boya-ile-tas-boyama-nasil-yapilir-6

guaj-boya-ile-tas-boyama-nasil-yapilir-7

guaj-boya-ile-tas-boyama-nasil-yapilir-8

guaj-boya-ile-tas-boyama-nasil-yapilir-9

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin