Kasnak işi örtü ve peçete nasıl yapılır?

-

Kasnak üzerinde çalışarak örtü ve peçete nasıl yapılır? Kasnak işi takımlar, göz dolduran gösterişli hali ve kolay temizlenir yapısıyla, sevenlerinin vazgeçemediği işler. Siz de kasnak işi örtüleri seviyorsanız, bu videolu anlatımlar ile nasıl yapıldıklarına dair iyi bir fikir sahibi olacaksınız.

Bu kasnakları kendiniz yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Çivilerini de belli aralıklarla, eşit olacak şekilde çakarak ipleri sıkı gerdiğiniz zamançalışmaya hazırsınız demektir.

Bu güzel kasnak işi çalışmaları marifetli arkadaşımız @gullututkal hazırlıyor. Hadi izleyelim:

Kasnak işi beyaz inci yıldız peçete nasıl yapılır?

Bu çalışma için altıgen kasnak kullanılıyor. İpler gerildiğikten sonra, yarım inciler ve hazır tabaka pullar, tasarıma uygun bir biçimde silikon tabancası ile iplerin üzerine yerleştiriliyor. Görelim:

Sonuç göz alıcı, değil mi?

Kasnak işi yıldız model salon takımı nasıl yapılır?

Yine yarım incilerden yıldız şeklinde bir salon takımı yapımını izleyelim:

Altıgen kasnağa iplerin nasıl gerildiğine dikkat edin. Çivinin iki tarafından gerilen iplerin ortasında minik bir boşluk kaldığı için silikon dengeli bir şekilde tutunuyor ve inciyi düzgünce yapıştırabiliyoruz.

Nasıl? Çok hoş değil mi?

Marifetli arkadaşımızın harika çalışmalardan birkaç tanesine göz atalım:

Kendisinin yaptığı bu güzel kasnak işi çalışmaların daha fazlasını görmek isterseniz, Instagram hesabını mutlaka takibe alın deriz.

gullututkal Instagram sayfası

 

Bir yanıt yazın