Boncuk işleme “LOVE” kasnak pano yapımı

-

kirmizi-boncuk-isleme-love-kasnak-pano-yapimi

Boncuklarla işlenmiş LOVE yazılı bir kasnak pano nasıl yapılır? Biraz sabır isteyen ama çok da zor olmayan bir çalışma aslında. Kırmızı kırık kesme boncuklar, buna uygun incelikte iğne, boncuk ipliği, etamin kumaş ve kasnak gerekiyor yapımı için.

İsterseniz kendiniz istediğiniz boyutta yazarak isterseniz de bilgisayardan çıktı alarak LOVE kelimesini oluşturan harfleri kağıt halinde önümüze alıyoruz.

Boncuk ipliği, hafif naylon yapıda bir nakış ipi. Görünmemesi için bu şekilde. Dayanıklı ve kolay kopmayan bir ip aynı zamanda. Ben bu çalışmada 2 kat ip kullandım.

kirmizi-boncuk-isleme-love-kasnak-pano-yapimi-1

Kağıt üzerindeki harfi keserek bir harf şablonu elde ediyoruz. Kasnağı ortalayarak harfin kenarlarından kurşun kalemle hafifçe çiziyoruz. Boncukları çaprazlama olarak işliyoruz. Etamin kumaşın yapısını kullanarak, delikleri çaprazlama kullanarak ipi girip çıkıyoruz.

Bu şekilde ister dört tane pano çalışıp yan yana asarız istersek de daha küçük bir tasarım ile tek kasnak üzerinde yazıyı oluştururuz.

Etamin üzerine boncuklarla yazı işleme çalışmama dair daha fazla fotoğraf ve diğer el işi çalışmalarım için sizi bloguma beklerim…

3 yorum gelmiş

Bir cevap yazın

Avatar photo

http://designbys.blogspot.com www.instagram.com/designbyseda www.facebook.com/designbyS buralardan takip edebilirsiniz