Tilda sweetheart doll kumaş bebek yapımı

-

tilda-kumas-bebek-yapimi-6

Bu koca suratlı tombiş bebeği gördüğüm an ona aşık oldum. Kırmızı yanaklı, insanda sarılmak, öpmek isteği uyandıran, sevgi dolu bir şey değil mi sizce de?

tilda-kumas-bebek-yapimi-5

Bu tombul tilda kumaş bebeği yapmak istiyordum. Kitaplarını aradım, sipariş etmeye çalıştım ama maalesef yurt içinde bulamadım. Belki daha kolay  ulaşabileceğim yolu vardır mutlaka ama ben Amerika merkezli bir sitede buldum. Onu da getirtmek hem uzun zaman alacaktı hemde kargo bedeli kitap kadardı :(

Ümidimi yazın tatil için Amerika’ya gidecek ablama bağlamıştım ki hiç ummadık bir anda kitap hediye edildi bana!

tilda-kumas-bebek-yapimi-4 tilda-kumas-bebek-yapimi-3

Bu kumaş bebeği yapmak için önce bebeğin kumaştan kalıbını çıkarım. Gövdeyi akfil kumaşla çizdim. Resimde parçalarından bir kısmını ve nasıl çizdiğimi görebilirsiniz. Düz makine dikişi ile birleştirdim. Silikon elyaf ile içini doldurdum.

kumas-tilda-bebek-yapimi-2

Saç kısmını kumaş boyası ile boyadım. Boyanın tamamen kuruması için bebeği resimdeki gibi ters şekilde asıp sabaha kadar beklettim.

kumas-tilda-bebek-yapimi-1

O kadar mutlu oldum ki ilk hafta sonunda iki tane birden diktim :)

Yaptıkça daha güzeli olur mutlaka ama ben bu hallerini bile çok sevdim   :) Umarım size de dikebilmek için fikir ve cesaret verebilmişimdir.

Başka çalışmalarıma Instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Bu videolar da işinize yarayacak:

VİDEO: OYUNCAK BEBEK NASIL DİKİLİR? – 1

VİDEO: OYUNCAK BEBEK NASIL DİKİLİR? – 2

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
hobiskoo

Merhaba 1977 İstanbul doğumluyum İki çocuk annesiyim Aslen Bir tekstil firmasında uzun yıllardır muhasebe uzmanı olarak çalışmaktayım . Bu platformdaki tüm kullanıcılar gibi bende el işi tutkunuyum. İnstagram adresim @hobiskoo Mail adresim hobisko@hotmail.com Sevgiler? Feride kar

2 yorum gelmiş

Bir Cevap Yazın