Yakma çiçek nasıl yapılır, nerelerde kullanılır?

-

Screen Shot 2015-10-12 at 11.26.13

Yakma çiçeklere hepimiz bayılıyoruz değil mi? Organze tüllerden rahatça yapabileceğimiz bu güzelim çiçeklerle nereleri süslese bilemiyor insan. Birazcık yol gösterelim istedik.

Öncelikle, bu şahane çiçeklerin nasıl yapıldığını kolayca öğrenebileceğiniz bir kısa videomuz var. Onu bir seyredin, sonra kendinizi tutamayacaksınız zaten. İşte videomuz bu. Bir videomuz daha var konu ile ilgili, onu da kaçırmayın; yakma çiçekler ile çerçeve nasıl süslenir, burada izliyoruz.

Yakma çiçekler ile başka kumaş çiçeklerin bir araya getirildiği bu gelin buketi bir harika, sizce de öyle değil mi?

yakma-ciceklerden-gelin-buketi

Yakma çiçekler ile keçe çantaları ve cüzdanları süslemek o kadar iyi bir fikir ki!

yakma-cicek-ile-kece-cuzdan-ve-canta-susleme

Yakma çiçekli saç bantları da şahane oluyor, hele böyle anneli kızlı olanlara biter insan.

yakma-cicekli-anne-kiz-sac-bantlari

Yakma çiçeklerle sabun süslemek mi? Evet, çok güzel fikir. Birazcık dantel, azıcık gupür, kurdele, yakma çiçek… En sıradan sabun bile çok kıymetli bir hediyeye, dekoratif eşyaya dönüşüveriyor.

yakma-ciceklerle-sabun-susleme

Yakma çiçeklerle beyleri şıklaştırmak da mümkün. Takım elbiseler için çok şık erkek yaka süsü yapılınca bakın ne harika durmuş.

yakma-cicekli-erkek-yaka-susu

Böyle güzelim renklerde organze tüller bulursanız kaçırmayın, yapıverirsiniz, bir kenarda dururlar. Bir kasenin içine koyup ortamı güzelleştirivermek bile bir fikir, değil mi?

pembe-yakma-cicekler

Tabii ki yakma çiçekler ile kolye de tasarlamak mümkün. Bu koyu mavi renkte yakma çiçekler kurdelenin üzerine dizilmiş ve şık bir kolyeye dönüşüvermişler.

yakma-cicekli-yaka-kolye-modelleri

Yakma çiçekler ile başka yapma çiçekleri, boncukları, kurdeleleri zevkli bir şekilde bir araya getirip şahane bir kapı süsüne sahip olmak işten bile değil.

yakma-ve yapma-cicekli-kapi-susu

Kıpkırmızı yakma çiçekler ile yine dekoratif bir süsleme yapılmış. Başka dekoratif eşyalarla yakma çiçekleri bir araya getirip etkileyici sonuçlar elde edebiliriz. Burada kırmızı cam narlar eşlik etmiş yakma çiçeklere.

kirmizi-yakma-cicekler-ile-dekoratif susleme

Yakma çiçeklerden fular yapmak peki? E çok güzel olmuş; kırmızı ve mor tonlarında yakma çiçekler fulara çok yakışmışlar.

kirmizi-mor-yakma-ciceklerden-fular

Yakma çiçeklerle avize bile süslüyoruz ve onu çok beğeniyoruz.

yakma-cicekli-suslu-beyaz-avize

Örgü bir aksesuarın üzerine de yakma çiçekler çok yakışır. Bakın bu renkli triko boyunlukta yakma güller ne güzel durmuş.

yakma-guller-ile-suslu-triko-boyunluk

Bu mavi yakma çiçekler ile bezeli kalp yastığa ne demeli peki? Sade bir koltuğun üzerinde düşünsenize bu yastığı, ne kadar hoş durur.

mavi-yakma-cicekler-ile-suslu-kalp-yastik

Saç bandı demiştik ama bir de siyah yakma çiçek ile ne kadar farklı güzel oluyor göstermek istedik.

siyah-yakma-cicek-ile-sac-bandi

yakma çiçekle kırlent süslemek de çok iyi fikirmiş, baksanıza.

turuncu-pembe-yakma-cicekli-koltuk-kirlenti

Yakma çiçekler ile sizin de bir şeyler çıkarasınız varsa ortaya, işte tam zamanı. Bu örnekler zihin açıcı olmuştur dileriz.

 

 

 

 

2 yorum gelmiş

  1. esencan

    Süper bir yayın olmuş bu :) Renk renk zarif yakma çiçekler kaplayacak 10marifet ekranınıı üç vakte kadar, haberiniz olsun :))

Bir Cevap Yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn
shane

Türkiye'nin en büyük el işi & kendin yap sitesine ve kızım Leyla'ya bakmakla meşgulüm. İkisi de çok hoşuma gidiyor.

Patchwork kumaştan çiçek yapımı

| | 0 Yorum

Merhabalar 10marifet sevenler. Bayramın tatlı yoğunluğu nedeniyle el işlerime kısacık ara vermiştim. Eve gelir gelmez de başladım bir şeyler karıştırmaya. Sizlerle zarif ve kolay bir çiçeğin yapımını paylaşacağım. Umarım bir...

Organze kurdeleden kolay gül yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba, yapımı çok kolay olan ve istediğiniz her çeşit kurdeleyle -uzunluğu ve kalınlığı da fark etmez- yapabileceğiniz bu gülün yapımını paylaşacağım sizlerle. Burada beyaz organze kurdele kullandım, organze kurdele ile...

Kumaştan yoyo çiçek yapımı

| | 0 Yorum

Merhaba sevgili 10marifet okurları. Kapı süslerinde, anı defterlerinde vb. çokça gördüğümüz yoyo çiçeklerin nasıl yapıldığını anlatacağım bugün sizlere. Gerekli malzemeler: -Dilediğiniz desende kumaş -İğne -İplik -Makas Öncelikle kenarları 5 cm...

İncili yakma çiçekler

| | 2 Yorum

Çok zevk alarak yaptığım yakma çiçekleri hazırlamak için az malzemeye ihtiyacımız var ama yapım aşaması zahmetli bir çalışma. Malzemeler: kumaş, mum, iğne, iplik, boncuklar, yuvarlak kalıplar Öncelikle kumaşları bardak yardımıyla her...

Arı maya konseptli anne-kız taçları

| | 0 Yorum

Arı Maya konseptli doğum günü partisi için tasarladığım taç ve bileklikler organze tülden yakma tekniğiyle yapıldı. Çeşitli boylarda kesilen yuvarlakların kenarları mum ya da çakmakla yakılarak çiçek görüntüsü verildi. En...

Video: Kalın keçe ile çiçek yapımı

| | 0 Yorum

Sevgili Çağlar Hanım, bu videomuzda kalın keçe ile harika bir çiçek yapımı uygulaması paylaştı bizimle. Pek çok yerde kullanabileceğiniz bu güzel çiçek nasıl yapılıyormuş haydi izleyelim. Çiçek yapımına dair başka...

Kurdeleden çiçek anahtarlık

| | 0 Yorum

Anahtarlıklarımızı da kendimiz yapalım, hem eğlenceli zaman geçirelim hem de kendi zevkimize göre bir şeyler tasarlamış olalım Ben birkaç yerde bu modelin kumaşla yapılmış olanını görmüştüm, çok hoşuma gitmişti. Aynı...

Kumaş lale buketi

| | 0 Yorum

Kumaş lalelerimin yapım aşaması: 15×15 cm boyutunda kestiğim kumaşları katlayıp bir kenarlarını tersten diktim, sonra yarıya kadar çevirip açık kalan kısmını elimde büzdürerek diktim. İçine elyaf doldurup ağız kısmını da diktim. Son...