Video: Pirinç örgü nasıl yapılır?

-

Pirinç örgü, en basit ama aynı zamanda hoş sonuç veren örgü tekniklerinden, motiflerinden biri. Aslında oldukça da kolay. Videomuzu izleyince pirinç örgü nasıl yapılır, nasıl örülür, bir sıkıntı kalmayacağına eminiz. Ama dilerseniz önceki örgü videolarımızı da verelim ki ihtiyaç varsa kolayca ulaşın:

VİDEO: İLMEK NASIL ATILIR?

VİDEO: DÜZ-TERS ÖRGÜ NASIL ÖRÜLÜR?

VİDEO: LASTİK NASIL ÖRÜLÜR?

VİDEO: HAROŞO NASIL ÖRÜLÜR?

VİDEO: ÖRGÜDE KAPAMA NASIL YAPILIR?

VİDEO: ÖRGÜDE ARTTIRMA NASIL YAPILIR?

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

8 yorum gelmiş

 1. laylayhobim

  Ellerinize emeğinize sağlık super bir anlatım ve çekim olmuş tığ işi videolarınızıda bekliyoruz. Tek birşey dikkatimi çekdi ören bayan şiş orgüsünü tıg isindeki gibi parmak dolayarak öruyor fakat bu yöntemi herkes uygulayamiyor. O yuzden biraz zor gelebilir bazi arkadaslara.

 2. shane

  @laylayhobim; beğenmenize çok sevindim :) tığ işi için de birkaç videomuz var, onları da alacağız yayına. anlatan kişi annem olur :) parmağa dolamadan nasıl sabitliyoruz ipi? ben de ondan öğrendiğim için bu şekilde örüyorum.

 3. laylayhobim

  Ayy nasil anlatsam bilemedim mesela biz sol parmaga dolayarak degilde ipi ip bosta oluyor sag elimizle ilmegin uzerine attiryoruz aslinda sizin yontemle orgu daha hizli oruluyo ama banada annem boyle ogrettigi icin simdi bolesini beceremiyorum :( annenizin pamuk ellerinden opuyorumm ellerine saglik tekrardan @shane

 4. stargirl

  çok faydalı bir anlatım olmuş ben en son küçüklüğümde örgü örmüştüm.anneniz çok güzel anlatmış bu arada…

 5. elma.sekeri

  Galiba bütün anneler aynı :) Benim annem de şiş örgüsünü parmağa dolayarak örer. :) Bana da öyle öğretmişti. Önce parmağa dolayarak örmeye alıştım, sonra internette farklı videolar seyredip öbür türlü “atmalı” denen yöntemle örmeye başladım. İkisi de çok keyifli… :) Atmalı yöntemde ipi, serçe parmak yardımıyla sabitliyoruz bu arada… :)

 6. shane

  anneme beğenilerinizi ileteceğim :) eksik olmayın. evet yöntemler farklı farklı. bu arada bizim ofisteki yazılımcı erkek arkadaşlara ilmek attırmaya çalıştık ve kayda aldık bu çabamızı. o kadar uğraştılar ki görmeye değerdi. bakalım bunu video haline getirip size izlettirebilecek miyim :)

Bir Cevap Yazın