3 boyutlu keçe oyun halısı

-

kece-oyun-halisi
İlk keçelerle haşır neşir olduğum ve sonrasında büyük bir bağla bağlandığım denemem. Normalde insanlar bir şeye ilk defa başlayacaklarsa küçük küçük denerler değil mi? Ama benim için bu böyle değildir. Kocaman olacak, farklı olacak, hatasız olacak… Yahu küçük küçük başla bu işe :) Tamı tamına 1,5 ayımı aldı bu oyun halısı benim. Yaklaşık 1.20*2 metre boyutlarında olan bu oyun halısında 22 bina, 17 ağaç bulunmakta. Binalar da öyle tek katlı değil ha. Depreme dayanıklı en fazla üç katlı yapılardır kendileri. Otoparkı, oyun parkı, okulu, hastanesi, karakolu ile bildiğiniz minik bir şehir var aslında burada :) Ağaçların etrafına çitler yapılarak daha sevimli bir görünüme kavuştu. Yaya geçitleri bile var ya :)

kece-oyun-halisi-2
Neredeyse bir oda büyüklüğündeki bu oyunun halısını nasıl koruyorsun dediğinizi duyar gibiyim :) İşin en güzel tarafı da bu işte. Çünkü halının üzerindeki bütün binalar, ağaçlar, çitler, köprü birer cırt cırt bant ile halıya tutturulmakta. Bu sayede çocuklar oyun halısında binaları, ağaçları istedikleri gibi monte edip çıkarabilir ve istediği gibi bir şehir oluşturabilir. Bu onların hayal gücüne kalmış. Binalar, ağaçlar toplanıp bir depolama alanına konulduktan sonra geriye sadece yolları olan boş bir halı kalıyor ki, onu da sarıp kaldırınca ortada ne halı, ne de ev, ağaç kalıyor.
Bütün detaylar el dikimidir. Tasarım tamamıyla bana aittir. Ve bu oyun halısını kurup içinde oyun oynamak oldukça eğlenceli :)
fb sayfamdan diğer çalışmalarıma da bakabilirsiniz.

kece-oyun-halisi-4

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedIn

2 yorum gelmiş

Bir Cevap Yazın