AŞURELİKLER ŞİŞEDE!

-

İşte herkesin evinde değişik şekil ve ebatlarda bulunabilecek bir şişe…Eskiden,zeytinyağına evsahipliği yapan şişemi,atmaya kıyamayınca böyle bir formül bulmuştum.O zamanlar,flakon şişeleri henüz farkedilmemişti.Önce evde bakliyat çeşitlerinden ne varsa(makarna,şehriye de dahil), az miktarlarda ve birbiriyle karışmamasına özen göstererek,şişeme koydum.Aralara biber çeşitleri de dahil olmak üzere,değişik renklerdeki baharat çeşitlerinden, yine sıralı bir şekilde doldurdum.Son katmanda,kırmızı toz biberi bol kullanmamın sebebi,böceklenmeyi önlemekti.İyice doldurarak,hava kalmayacak şekilde sıkıştırdığım şişemin, kapağını da kapattıktan sonra,etrafını birkaç tur izole bantla sardım.Yıllardır mutfağımı süslüyor.

2 yorum gelmiş

  1. shane

    elinize sağlık. aslında yemek ile ilgili yazılara (tarif vs anlamında) yer vermiyoruz biliyorsunuz ama bu tamamen dekoratif bir çalışma olmuş…

  2. pembetilki

    bu kurtlanır mı?burda(adana)sıcaktan kurtlanıyor bakliyatlar.. :(ben evde ki bakliyatları buzdolabında saklıyorum çünkü..eğer bunuda buzdolabına koyacaksam hiç bi anlamı olmaz benim için:)…şaka bir yana güzel fikir..ellerine sağlık:)

Bir cevap yazın

Paylaşırsanız çok makbule geçer:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin